نحوه ارزیابی تامین کنندگان چینی و انجام تجارت با چین

چگونه می توان تامین کنندگان چینی را ارزشیابی کرد و وارد تجارت با چین شد؟

غالبا از من در مورد چگونگی دقت بر روی تامین کنندگان چینی و نحوه انتخاب آنها سؤال می شود. و اینکه اصلا می توان تجارت با چین انجام داد؟!نحوه ارزیابی تامین کنندگان چینی و انجام تجارت با چین

برخی از سؤالاتی که مطرح می شود به صورت زیر هست:

 • چگونه می توان میزان ریسک تجارت با تامین کننده مورد نظر را سنجید و بهترین تامین کننده را انتخاب کرد؟
 • آیا روش هایی برای تشخیص و ارزیابی از لحاظ قانونی وجود دارد؟
 • آیا کارخانه چینی مورد نظر، گزینه مناسبی برای من هست یا نه؟

چگونه می توان تامین کنندگان چینی را ارزشیابی کرد و وارد تجارت با چین شد؟ غالبا از من در مورد چگونگی دقت بر روی تامین کنندگان چینی و نحوه انتخاب آنها سؤال می شود. و اینکه اصلا می توان تجارت با چین انجام داد؟! برخی از سؤالاتی که مطرح می شود به صورت زیر هست: چگونه می توان میزان ریسک تجارت با تامین کننده مورد نظر را سنجید و بهترین تامین کننده را انتخاب کرد؟ آیا روش هایی برای تشخیص و ارزیابی از لحاظ قانونی وجود دارد؟ آیا کارخانه چینی مورد نظر، گزینه مناسبی برای من هست یا نه؟ چگونه می توان بر روی تامین کنندگان چینی دقت لازم را داشت؟ ما خلاصه این مقاله را به این شکل برای شما ارئه کردیم: در مطلب امروز وبلاگمان سعی داریم روشهای ساده، مؤثر و مقرون به صرفه ای را برای انجام مراقبت های لازم و ضروری در امر تجارت با چین را برای شما ارائه کنیم. هنگامی که ما در مورد تایید قانونی بودن یک کارخانه صحبت می کنیم میخواهیم این کارخانه را از چندین بعد و سطح امنیتی مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. ارزیابی کلاهبرداری: آیا این شرکت واقعی است؟! اگر جواب بله هست، وارد مرحله بعدی می شویم. ارزیابی شرکت: چه کسی مالک شرکت است؟ آیا این تامین کننده چینی شهرت خوبی دارد؟ آیا از نظر مالی ثبات دارند؟ اگر یافته های تحقیق ما مثبت هستند وارد مرحله سه می شویم. ارزیابی کیفیت محصول تولیدی: آیا تامین کننده توانایی تولید محصول مورد نیاز مرا دارد یا خیر؟!

چگونه می توان بر روی تامین کنندگان چینی دقت لازم را داشت؟

ما خلاصه این مقاله را به این شکل برای شما ارئه کردیم:

در مطلب امروز وبلاگمان سعی داریم روشهای ساده، مؤثر و مقرون به صرفه ای را برای انجام مراقبت های لازم و ضروری در امر تجارت با چین را برای شما ارائه کنیم.

هنگامی که ما در مورد تایید قانونی بودن یک کارخانه صحبت می کنیم میخواهیم این کارخانه را از چندین بعد و سطح امنیتی مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم.

 

چگونه می توان بر روی تامین کنندگان چینی دقت لازم را داشت؟ ما خلاصه این مقاله را به این شکل برای شما ارئه کردیم: در مطلب امروز وبلاگمان سعی داریم روشهای ساده، مؤثر و مقرون به صرفه ای را برای انجام مراقبت های لازم و ضروری در امر تجارت با چین را برای شما ارائه کنیم. هنگامی که ما در مورد تایید قانونی بودن یک کارخانه صحبت می کنیم میخواهیم این کارخانه را از چندین بعد و سطح امنیتی مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. ارزیابی کلاهبرداری: آیا این شرکت واقعی است؟! اگر جواب بله هست، وارد مرحله بعدی می شویم. ارزیابی شرکت: چه کسی مالک شرکت است؟ آیا این تامین کننده چینی شهرت خوبی دارد؟ آیا از نظر مالی ثبات دارند؟ اگر یافته های تحقیق ما مثبت هستند وارد مرحله سه می شویم. ارزیابی کیفیت محصول تولیدی: آیا تامین کننده توانایی تولید محصول مورد نیاز مرا دارد یا خیر؟! برای انجام صحیح هر کدام از مراحل سه گانه فوق مهارتهای خاصّی لازم هست که بیایید باهم مرروی بر روی این موارد داشته باشیم. آیا در مورد سامانه های ارزیابی کلاهبرداران در چین شنیده اید؟ آیا چیزی در مورد وبسایت www.supplierblacklist.com شنیده اید؟ وبسایت supplierblacklist.com پلتفرومی هست که در آن خریداران با استفاده از تجارب قبلی خود، تامین کنندگان چینی یا غیرچینی که سابقه درخشانی ندارند یا کلاهبردار هستند را به سایر افراد معرفی می کنند تا سایرین تجربه بد آنها را تجربه نکنند.

 • ارزیابی کلاهبرداری: آیا این شرکت واقعی است؟!

اگر جواب بله هست، وارد مرحله بعدی می شویم.

 • ارزیابی شرکت: چه کسی مالک شرکت است؟ آیا این تامین کننده چینی شهرت خوبی دارد؟ آیا از نظر مالی ثبات دارند؟

اگر یافته های تحقیق ما مثبت هستند وارد مرحله سه می شویم.

 • ارزیابی کیفیت محصول تولیدی: آیا تامین کننده توانایی تولید محصول مورد نیاز مرا دارد یا خیر؟!

نحوه ارزیابی تامین کنندگان چینی و انجام تجارت با چین

برای انجام صحیح هر کدام از مراحل سه گانه فوق مهارتهای خاصّی لازم هست که بیایید باهم مرروی بر روی این موارد داشته باشیم.

آیا در مورد سامانه های ارزیابی کلاهبرداران در چین شنیده اید؟

 

آیا چیزی در مورد وبسایت www.supplierblacklist.com شنیده اید؟

وبسایت supplierblacklist.com پلتفرومی هست که در آن خریداران با استفاده از تجارب قبلی خود، تامین کنندگان چینی یا غیرچینی که سابقه درخشانی ندارند یا کلاهبردار هستند را به سایر افراد معرفی می کنند تا سایرین تجربه بد آنها را تجربه نکنند.

لیست تامین کنندگان چینی که سابقه کلاهبرداری دارند!

برای همگان مشخصه که پلتفورمهایی مثل علی بابا و گلوبال سورس و غیره از طریق فروشندگانی که از وبسایت آنها کالاهای خود را عرضه می کنند درآمد کسب می کنند.

پس خیلی از تامین کنندگانی که به عنوان عضو طلایی و بررسی شده و این عناوین در این پلتفرومها فعالیت دارند، کسانی هستند که اکانت گران تر و با هزینه بیشتری را دریافت نموده اند و این به معنی آن نیست که آنها خدمات ارزنده تری نیز عرضه خواهند نمود.

طبق مطالب موجود در وبسایت لیست سیاه تامین کنندگان چینی:

پلتفورمهای تامین آنلاین کالا از قبیل علی بابا و گلوبال سورس و made in China کارمزدها و مبالغ هنگفتی را از هر تامین کننده ای دریافت می کنند. پس از لحاظ اقتصادی حذف اسم تامین کنندگانی که خطاهای عمدی یا سهوی داشته اند برای آنها مقرون به صرفه نیست. پس در خیلی از موارد هم انها را حذف نمی کنند.

مشروعیت فهرست تامین کنندگان تایید شده یا verified member در پلتفورم علی بابا و سایر پلتفورم ها نیز جای بحث دارد. چرا که برای دریافت این تیک در وبسایت پول بیشتری پرداخت می کنند، نه اینکه کار و خدمت عالی و فوق العاده ای نسبت به سایرین داشته باشند.

 

وبسایت لیست سیاه تامین گنندگان نیز یک وبسایتی هست که از طرف کاربران راه اندازی شده تا کمک حال خریداران برای شناخت بهتر تامین کنندگان چینی کلاهبردار هست.

پلتفورم رایگانی که برای پر کردن خلا نبود ارگانی خاص برای شناسایی تامین کنندگان پر ریسک را برای ما پر خواهد کرد.

 پس اگر در تجارت با چین یک تامین کننده مناسب و خوبی پیدا کرده اید برای خود حفظش کنید و به کسی معرفی نکنید. ولی اگر تامین کننده کلاهبرداری را شناختید، به جهانیان معرفی کنید تا جلوی رشد بیشتر کلاهبردار گرفته شود. همچنین از متضرّر شدن افراد دیگر نیز جلوگیری می کنید.

 

وبسایت لیست سیاه تامین کنندگان چه فاکتورهایی را در نظر می گیرد؟

 • کیفیت پایین محصولات.
 • عدم تحویل به موقع کالاها و سفارشات.
 • عدم احترام به مالکیت معنوی سایرین.
 • عدم سازگاری فعالیتها با محیط زیست.
 • نقض مفاد قرارداد.
 • کلاهبرداری و سایر فعالیتهای غیر اخلاقی.
از آنجا که وبسایت www.supplierblacklist.com یک وبسایت رایگان است، محل مناسبی است تا فعالیتهای غیر اخلاقی کلاهبرداران را گزارش دهید تا جلوی فعالیت بیشتر انها گرفته شود.

 

گزینه های مقرون به صرفه برای ارزیابی کلاهبرداری در تجارت با چین:

ارزیابی پرچم قرمز یا RFA ابزاری ایده آل برای مشتریانی است که می خواهند از تامین کنندگان چینی خرید کنند. RFA به شما کمک می کند تا امنیت معامله خود در واردات از چین را افزایش دهید. از معامله با کلاه برداران اجتناب کنید و صحت شرایط معامله را تایید کنید.

 

گزینه های رایگان برای ارزیابی شرکتها:

برخی گزینه های رایگان و قابل انجام به دست خودتان وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها واردات از چین را مدیریت ریسک کنید. در زیر دو نمونه از این روشها را ذکر می کنیم:

 • منابع را به دقت بررسی کنید.
 • از کارخانه دیدن کنید.

 

بررسی منابع قبل از خرید از چین:

بیشتر خریداران از این مرحله مهم چشم پوشی می کنند. اما درخواست منابع و پیگیری از طریق ایمیل یا تماس تلفنی یا واتساپی هزینه چندانی ندارد. بعید است تامین کنندگان لیست مشتریان خود را در اختیار شما قرار دهند.

ولی اگر آنها نتوانند یک یا دو مشتری که از خدماتشن راضی باشد و آنها را تایید کند معرفی کنند بهتر است آنها را ول کنید و دنبال تامین کنندگان چینی مناسب تری بگردید. و منابع دیگری را برای تامین کالای خود انتخاب کنید.

 

بازدید از کارخانه جهت تجارت با چین: این گزینه مناسب ترین گزینه در ارزیابی منابع قبل از اقدام عملی به واردات از چین هست. همواره بهتر است یا خود شخص یا نماینده ایشان برای سورسینگ از چین در محل کارخانه تامین کنندگان خارجی حضور پیدا کرده و آن کارخانه را ارزشیابی کند. فروشنگان چین تبحّر کافی در برخورد با مشتری دارند و چیزهایی را به شما خواهند گفت که انتظار دارید بشنوید و به آنها اعتماد کنید. پس بهتر است کسی که از کارخانه بازدید می کنید با چشم باز از آن محیط و اسناد و مدارک کارخانه و پروانه کسب و کرا ایشان بازدید داشته باشد. با این کار شما می توانید اسم موجو در پروانه کسب و کار کارخانه چینی با اسم و صاحب حساب موجود در پروفورما مقایسه کرده و بفهمید که آیا واقعا کسی که طرف حساب شما بود دقیقا همان شرکت تولید کننده هست یا شرکت واسطی هم این وسط وجود دارد و ذی نفع خواهد بود.

بازدید از کارخانه جهت تجارت با چین:

این گزینه مناسب ترین گزینه در ارزیابی منابع قبل از اقدام عملی به واردات از چین هست. همواره بهتر است یا خود شخص یا نماینده ایشان برای سورسینگ از چین در محل کارخانه تامین کنندگان خارجی حضور پیدا کرده و آن کارخانه را ارزشیابی کند.

فروشندگان چین تبحّر کافی در برخورد با مشتری دارند و چیزهایی را به شما خواهند گفت که انتظار دارید بشنوید و به آنها اعتماد کنید. پس بهتر است کسی که از کارخانه بازدید می کنید با چشم باز از آن محیط و اسناد و مدارک کارخانه و پروانه کسب و کرا ایشان بازدید داشته باشد.

با این کار شما می توانید اسم موجو در پروانه کسب و کار کارخانه چینی با اسم و صاحب حساب موجود در پروفورما مقایسه کرده و بفهمید که آیا واقعا کسی که طرف حساب شما بود دقیقا همان شرکت تولید کننده هست یا شرکت واسطی هم این وسط وجود دارد و ذی نفع خواهد بود.

اگر دقت کافی داشته و مستقیما با همان تامین کننده اصلی در ارتباط باشید، طبیعتا در صورت بروز هر گونه ایرادات فنی بعد از تحویل کالا در مقصد هم می توانید از همکاری و یاری شرکت تامین کننده بهره مند شوید.

شرکتهای بازرگانی مستقر در چین که خدمات بازرگانی بین المللی ارائه می دهند بهترین گزینه ها برای یاری شما در انجام تجارت مطمئن با شرکتهی چینی هستند.

قبل از اقدام به خرید از چین و مذاکره با چینی ها سعی کنید مشاوره و راهنمایی لازم را دریافت کرده، یا اینکه از این شرکتها بخواهید تا مسئولیت کار شما را بر عهده بگیرند.

 

گزینه های مقرون به صرفه برای ارزیابی شرکتهای چینی:

 

اوضاع به سرعت در چین در حال تغییر است. در صورتی که مدیران ارشد آن را ترک کنند احتمال اینکه اختلالاتی در سیستم مدیریت و تولید آن شرکت بوجود بیاید نیز وجود دارد.

از نظر من سورسینگ در چین حساس ترین بخش تجارت با چین هست و اگر دقت کافی در انتخاب تامین کنندگان چینی نداشته باشیم، نه تنها معاملات ثمربخشی نخواهیم داشت، بلکه امر واردات از چین برای ما کاری ضررده خواهد بود.

شاید بعد از سالیان طولانی معامله با چینی ها و تجارت با چین در این مدت، مقداری بدبین شده باشیم، ولی این امر را در نظر داشته باشید که بدبینی نسبت به تامین کنندگان چینی و سخت گیری مضاعف مؤفقیت شما در واردات از چین را تضمین خواهد کرد.

نحوه ارزیابی تامین کنندگان چینی و انجام تجارت با چین

سه مورد زیر را همواره برای انجام تجارت با چین مدّ نظر داشته باشید:

 • ارزیابی کلاهبردار بودن یا نبودن تامین کننده. بررسی کنید که آیا این شرکت یک تامین کننده واقعی هست یا کلاهبرداری هست در قالب تامین کننده!
 • ارزیابی شرکت. چه کسی مالک شرکت است؟ آیا این فروشنده شهرت خوبی دارد؟ آیا از نظر مالی ثبات دارند؟
 • ارزیابی کیفیت محصولات. آیا این تامین کننده توانایی تولید محصولات مورد نظر شما با ویژگیهای خاص موردنظرتان را دارد یا خیر!

 

مقالات سایت 

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی