ارزش برندهای ملی چین ۴۰درصد رشد کرد

به گزارش راشاتودی، شرکت مشاور انگلیسی «برند فایننس» در گزارش خود اعلام کرد که علی‌رغم تنش‌های چین با آمریکا، این کشور با نرخ مثبت به رشد خود ادامه می‌دهد. طبق مطالعات این شرکت ارزش برندهای ملی این کشور با ۴۰.۴ درصد رشد از ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، به ۱۹.۵ تریلیون دلار رسیده است. 

علی‌رغم این که انتظار می‌رفت اقتصاد چین کندتر شود، رشد ارزش برندهای چین از موفقیت برخی از بی‌رقیب‌ترین و ارزشمندترین برندهای آن سود برده است، که از این جمله می‌توان به برندهای آی‌سی‌بی‌سی، هوآوی و علی‌بابا اشاره کرد. این شرکت‌ها استراتژی‌های بازاریابی قدرتمندی را که توسط همتایان بین‌المللی آنها به کار گرفته شده‌اند، مورد استفاده قرار دادند.  

آمریکا که از دیرباز در برندسازی پیشتاز جهان بوده است، در طول سال گذشته تنها با رشد ۷ درصدی برندهای خود مواجه شده است.  

در طول سال گذشته، میانگین رشد ارزش برندهای اقتصادهای در حال توسعه ۱۳.۹ درصد بوده، در حالی که ارزش برندهای اقتصادهای پیشرفته، به طور متوسط تنها ۰.۴ درصد رشد داشته است.  

مدیرعامل برند فایننس، دیوید هیگ، می‌گوید: هرچند آمریکا همچنان در صدر فهرست ارزشمندترین برند ملی قرار دارد، چین که در رتبه دوم قرار  گرفته، در حال کم کردن فاصله است و ارزش برندهای آن علی‌رغم همه مشکلات، به سرعت در حال رشد است. فاصله ارزش برندهای ملی این دو کشور که در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۲ تریلیون دلار بود، در سال ۲۰۱۹ به ۸ تریلیون دلار کاهش یافته است.

منبع : chinadaily

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی