تعطیلات سال نوی چین و تاثیرات آن بر تجارت با چین

چگونه برای سال نوی چین و تاثیراتش بر تجارت با چین آماده بشیم!

 

این طبیعی است که سال نوی چینی برای مردم ما هیچ مناسبتی ندارد و اصلا هم کسی به فکر آن نیست که مردم چین چه زمانی از سال را عید و جشن خواهند گرفت. امّا برای افرادی که کار تجارت با چین انجام می دهند جزء واجبات است که اطّلاعات کافی داشته باشند.

ولی در سرزمین اصلی چین و کشورهایی مثل اندونزی، مالزی، کره شمالی، سنگاپور، کره جنوبی، ویتنام و برونئی وو غیره به عنوان یک رویداد مهم شناخته می شود.

تعطیلات سال نوی چین چه تاثیری بر تجارت من با چین خواهد داشت؟ اگر تجارت شما متّکی بر تجارت با چین بوده یا اینکه در حال تجارت با کشورهایی باشید که در سال نوی چین جشن و تعطیلات دارند، مطمئنا از این مسائل تاثیرات منفی خواهید گرفت.

تعطیلات امسال برای سال نوی چین

آمادگی برای سال نوی چین از 4 فوریه 2021 آغاز می شود و تا شب سال نو ادامه دارد. تعطیلات سال نوی چینی از 4 فوریه 2021 آغاز می شود و در 22 فوریه 2021 پایان می یابد.

این تعطیلات عمومی منجر به 7 روز تعطیلی در تمامی مراکز می شود که ممکن است تا بیش از دو هفته طول بکشد.

با این اوصاف کارخانه ها تعطیلات 2-3 هفته ای را خواهند داشت که این تعطیلات طولانی تبعاتی را در تامین انبوه سفارشات معوّق مانده از قبل از تعطیلات را به دنبال خواهد داشت.

 

تاثیرات تعطیلات سال نوی چین بر حمل و نقل کالاها صنعت حمل و نقل داخلی و بین المللی کالاهای مرتبط با چین یکی از گروه هایی است که بیشترین تاثیر را از تعطیلات چین می پذیرد. چرا که یک ماه مانده به شروع تعطیلات حجم سفارشات افزایش پیدا می کند و حجم عمده ای از کار را بر روی شرکتهای حمل و نقل تحمیل می کند.

 

تاثیرات تعطیلات سال نوی چین بر حمل و نقل کالاها

صنعت حمل و نقل داخلی و بین المللی کالاهای مرتبط با چین یکی از گروه هایی است که بیشترین تاثیر را از تعطیلات چین می پذیرد. چرا که یک ماه مانده به شروع تعطیلات حجم سفارشات افزایش پیدا می کند و حجم عمده ای از کار را بر روی شرکتهای حمل و نقل تحمیل می کند.

در این میان ممکن است مشکلات نیز برای برخی از کالاها پیش بیاید یا گم بشود و باعث تاثیرات منفی بر روی تجارت شما شود.

یا اینکه نتوانید کالای مورد نیز خود را در زمان مقرّر دیافت کنید. همچنین باید در نظر داشت که امسال شرایط نسبت به سابق هم بسیار حسّاس تر است و با وجود بیماری کووید-19 احتمال اینکه مشکلات بیشتری نیز پیش بیاید وجود دارد.

 

تعطیلات سال نوی چین چه تاثیری بر تجارت من با چین خواهد داشت؟ اگر تجارت شما متّکی بر تجارت با چین بوده یا اینکه در حال تجارت با کشورهایی باشید که در سال نوی چین جشن و تعطیلات دارند، مطمئنا از این مسائل تاثیرات منفی خواهید گرفت.

 

تعطیلات سال نوی چین چه تاثیری بر تجارت من با چین خواهد داشت؟

اگر تجارت شما متّکی بر تجارت با چین بوده یا اینکه در حال تجارت با کشورهایی باشید که در سال نوی چین جشن و تعطیلات دارند، مطمئنا از این مسائل تاثیرات منفی خواهید گرفت.

 

توقّف تولید

قبلا هم گفتیم که طیّ تعطیلات، کارخانجات و شرکتهای بازرگانی برای مدّت بیش از دو هفته به تعطیلات خواهند رفت. این تعطیلات تنها کارگران را شامل نمی شود.

بلکه در این مدّت شما با مدیران فروش نیز قابلیت برقرای ارتباط نخواهید داشت و عملا سفارش جدیدی نیز نمی توان گذاشت. پس حتمااز این مسائل تاثیر خواهید پذیرفت.

 

کیفیت محصول کاهش خواهد یافت.

پس از شروع به کار شرکتها و کارخانجات، برخی کارگران به موقع برمی گردند و برخی نیز دیر سر کار می آیند.

وقتی کارگران سر کار نیایند طبیعتا کارگران جدید با پروسه تولید آن محصول خیلی آشنا نیستند و ممکن است گاهی مشکلاتی نیز در کیفیت محصولات پیش بیاید. و تا زمانیکه اینها بتوانند به درستی با کار خود آشنا شوند زمان بر خواهد بود.

متاسفاه کارخانه ها ممکن است محصولات معیوب را جدا نکنند. و همه محصولات را بسته بندی و به مشتریان خود ارسال خواهند کرد. در این میان ممکن است محصولات با کیفیت پایین نیز برای شما ارسال شود. که این امر در نهایت برای شما ضررهایی نیز به دنبال داشته باشد.

 

جدول زمانی شروع تعطیلی ها در سال نوی چین سال نوی چین رسما در 12 فوریه 2021 آغاز می شود. بنابراین تامین کنندگان از حدود یک هفته قبل یا زودتر از آن شروع به تعطیلی کارخانجات خود می کنند. در زیر یک جدول زمانی از زمان بندی شروع تعطیلات برای سال نوی چین را آورده ایم: پایان ژانویه: تامین کنندگان تولید خود را متوقّف می کنند. اوایل فوریه: کارمندان شروع به ترک شرکتهای بازرگانی و کارخانجات می کنند. 11 فوریه: تمام کارکنان، کارخانجات را ترک کرده اند. 12 فوریه: روز سال نوی چین. پایان ماه فوریه: بازگشت کارمندان به کارخانه ها شروع می شود. 4 مارس: بیشتر کارمندان برگشته اند. 11 مارس: تمامی فعالیتهای کارخانجات به حالت عادّی برگشته است.

جدول زمانی شروع تعطیلی ها در سال نوی چین

سال نوی چین رسما در 12 فوریه 2021 آغاز می شود. بنابراین تامین کنندگان از حدود یک هفته قبل یا زودتر از آن شروع به تعطیلی کارخانجات خود می کنند. در زیر یک جدول زمانی از زمان بندی شروع تعطیلات برای سال نوی چین را آورده ایم:

پایان ژانویه: تامین کنندگان تولید خود را متوقّف می کنند.

اوایل فوریه: کارمندان شروع به ترک شرکتهای بازرگانی و کارخانجات می کنند.

11 فوریه: تمام کارکنان، کارخانجات را ترک کرده اند.

12 فوریه: روز سال نوی چین.

پایان ماه فوریه: بازگشت کارمندان به کارخانه ها شروع می شود.

4 مارس: بیشتر کارمندان برگشته اند.

11 مارس: تمامی فعالیتهای کارخانجات به حالت عادّی برگشته است.

 

چگونه باید برای این مسائل آماده شوم؟ بهتر است هر چه زودتر سفارشات خود از چین را جمع بندی کرده و هماهنگی های لازم برای کارگو هر چه سریع تر کالاهای خود صورت دهید. در اینجا برای شما پیشنهاداتی داریم: زود برنامه ریزی کنید. فروش گذشته خود طی سال گذشته را مرور کرده و نسبت به آن برنامه سریعی برای تامین مایحتاج شرکت خود در دوران تعطیلی داشته باشید. بهتر است همواره از کالاهای خود در انبار اطلاع دقیق داشته باشید تا در دوران تعطیلات سال نوی چین به مشکل موجودی کالا برنخورید. موجودی کالاهای خود را افزایش دهید. همواره کالاهای موردنیاز برای فروش چند ماه خود را در انبار ذخیره کنید. در این صورت تاخیرهای مربوط به تعطیلات و همچنین تاخیرهای شرکت حمل و نقل بین المللی کالا بر تجارت شما تاثیر منفی نخواهد داشت. این امر به ویژه در مورد کالاهای مرتبط با ولنتاین و سایر مناسبتها بسیار مهم و حیاتی هست. شما باید چند ماه قبل از فرا رسیدن مناسبتها نیازسنجی لازم را داشته و کالای موردنیاز را تهیه کنید تا به موقع به بازار تزریق کرده و سود خوبی داشته باشید. بهتر است از قبل برنامه ریزی داشته باشید و بدانید که کالاهای مورد مصرف فصلی شما به موقع در دسترس شما خواهد بود و خواهید توانست سهم خوبی از بازار آن کالا را در دست بگیرید.

چگونه باید برای این مسائل آماده شوم؟

بهتر است هر چه زودتر سفارشات خود از چین را جمع بندی کرده و هماهنگی های لازم برای کارگو هر چه سریع تر کالاهای خود صورت دهید.

در اینجا برای شما پیشنهاداتی داریم:

 

زود برنامه ریزی کنید.

فروش گذشته خود طی سال گذشته را مرور کرده و نسبت به آن برنامه سریعی برای تامین مایحتاج شرکت خود در دوران تعطیلی داشته باشید.

بهتر است همواره از کالاهای خود در انبار اطلاع دقیق داشته باشید تا در دوران تعطیلات سال نوی چین به مشکل موجودی کالا برنخورید.

 

موجودی کالاهای خود را افزایش دهید.

همواره کالاهای موردنیاز برای فروش چند ماه خود را در انبار ذخیره کنید. در این صورت تاخیرهای مربوط به تعطیلات و همچنین تاخیرهای شرکت حمل و نقل بین المللی کالا بر تجارت شما تاثیر منفی نخواهد داشت.

این امر به ویژه در مورد کالاهای مرتبط با ولنتاین و سایر مناسبتها بسیار مهم و حیاتی هست. شما باید چند ماه قبل از فرا رسیدن مناسبتها نیازسنجی لازم را داشته و کالای موردنیاز را تهیه کنید تا به موقع به بازار تزریق کرده و سود خوبی داشته باشید.

بهتر است از قبل برنامه ریزی داشته باشید و بدانید که کالاهای مورد مصرف فصلی شما به موقع در دسترس شما خواهد بود و خواهید توانست سهم خوبی از بازار آن کالا را در دست بگیرید.

با تامین کننده خود ارتباط برقرار کنید.

اگر با تامین کننده خود از قبل در ارتباط بوده اید، ارتباط خود را حفظ کننید و سعی کنید از برنامه های آنها به مناسبت سال نوی چین خبردار شوید.

اگر هم از طریق نماینده خود برای سورسینگ در چین با تامین کنندگان چینی در ارتباط هستید از سورسر خود بخواهید تا اطلاعات لازم را از تامین کننده کسب کرده و در اختیار شما قرار دهد.

با سورس های کالای مورد نظر خود در سایر کشورها نیز در ارتباط باشید.

خیلی از کشورها هم هستند که در سال نوی چین تعطیلات ندارند. سعی کنید با این سورس ها هم در ارتباط باشید تا اگر توان تامین کالای مورد نظر شما را دارند بتوانید با آنها نیز همکاری هایی را شروع کنید.

این که فقط با یک کشور تجارت کنید مثل این می ماند که همه تخم مرغ های خود را در داخل یک سبد نگه دارید.

سعی کنید سبدهای مختلفی برای تخم مرغهای خود داشته باشید تا اگر سبدی به مشکل برخورد از بقیه سبدها بهره مند شوید.

سیاستی برای مدیریت کیفیت کالاهای تجاری خود داشته باشید.

سال نوی چین به بهانه ای برای کامندان چینی برای تغییر شغل خود تبدیل شده است. که این امر می تواند تجارت شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

شما نیز می توانید از این فرصت استفاده کرده، تامین کننده خود و کیفیت کارش را ارزشیابی کنید.

پس از آغاز سال نوی چین، برخی کارگران به این راحتی ها به سر کار برنمی گردند. این امر کارخانجات را با مشکلات عظیمی مواجه می سازد. پیدا کردن نیروی کار مناسب جدید ئ حرفه ای، زملن بر خواهد بود.

طبیعتا نیروی کار جدید بر روند تولید محصول نیز تاثیرگذار خواهد بود که احتمالا تاثیر منفی نیز کم نباشد.

 

پس تا حد امکان برنامه ریزی خرید خود در طول سال را برای اواسط مارچ و همچنین و اواسط ژانویه تنظیم کنید تا هیچ موقع از مشکلات ناشی از تعطیلات سال نوی چین تاثیر منفی نبینید.

 

حتما برنامه ای برای بازرسی محصولات در پروسه تولید و قبل از تحویل کالا داشته باشید تا بعد از ورود کالا به کشور با مشکلات مواجه نشوید.
اگر خودتان می توانید در محل حضور داشته و کالا را بازرسی کنید که چه بهتر، اگر شرایط لازم را ندارید از شرکتهایی مثل گروه بازرگانی اوجال که خدمات بازرگانی بین المللی ارائه می دهند بهره مند شوید.

 

برای برنامه ریزی تجارت با چین نیار به کمک دارید؟

گروه بازرگانی بین المللی اوجال با تیم حرفه ای خود در زمینه مدیریت تجارت با چین و پیشبرد این امر به رو اصولی در خدمت دوستان و همراهان گرامی هست تا بتوانند تجارت بدون ضرری را با این کشور تجربه کنند.

ما در این زمینه از صفر تا صد، دوستان خود را همراهی می کنیم و در جلسات و مذاکرات با تامین کنندگان چینی به جدّیت تمام برخورد می کنیم تا نگذاریم حقّی از مشتریان عزیز ما ضایع بشود.

شما عزیزان نیز می توانید برای شروع تجارت با چین از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید.

 

برای برنامه ریزی تجارت با چین نیار به کمک دارید؟ گروه بازرگانی بین المللی اوجال با تیم حرفه ای خود در زمینه مدیریت تجارت با چین و پیشبرد این امر به رو اصولی در خدمت دوستان و همراهان گرامی هست تا بتوانند تجارت بدون ضرری را با این کشور تجربه کنند. ما در این زمینه از صفر تا صد، دوستان خود را همراهی می کنیم و در جلسات و مذاکرات با تامین کنندگان چینی به جدّیت تمام برخورد می کنیم تا نگذاریم حقّی از مشتریان عزیز ما ضایع بشود. شما عزیزان نیز می توانید برای شروع تجارت با چین از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید./ سال نوی چین

 

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی