بهترین مواد غذایی برای رشدو تقویت مو

طبق تحقیقات انجام شده توسط انجمن ریزش مو آمریکا تقریباً 85 درصد از مردان تا سن سی و پنج سالگی دچار مقدار قابل توجهی از ریزش مو خواهند شد.

زنان همچنین از نازک شدن مو و رشد نامطلوب مو رنج می برند. انجمن ریزش مو آمریکا همچنین خاطرنشان کرد: زنان در واقع چهل درصد از مبتلایان به ریزش مو را تشکیل می دهند.

بنابراین ، چه کاری می توان انجام داد؟ آیا روشهای طبیعی برای تقویت رشد مو وجود دارد؟

پاسخ بله است! تحقیقات حاکی از چندین ماده غذایی است که در واقع می تواند به رشد موهای شما کمک کند ، و در اینجا شش مورد از این غذاهارا پیشنهاد میدهیم.

1—سبزیجات تیره و برگدار

سبزیجات

 سبزیجات تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی یک دوز سالم آهن را به شما می دهند که یک ماده معدنی مورد نیاز یرای سلول های مو سالم است. تحقیقات کمبود آهن را با ریزش مومرتبط دانسته اند، به این دلیل که کمبود آهن نشانگر عدم اکسیژن رسانی و مواد مغذی به ریشه و فولیکولهای مو است.که می تواند باعث کندی رشد موها و یا رشد موهای ضعیف ونازک شود.

2— مرکبات

مرکبات

پرتقال ، لیمو ، لیموترش و گریپ فروت نمونه هایی از مرکبات هستند که با ویتامین فوق العاده ای پر شده اند. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که برای بسیاری از موارد مانند جذب سایر مواد مغذی مهم مانند آهن بسیار عالی است.همچنین باعث ایجاد کلاژن می شود که برای رشد مو بسیار ضروری است ، زیرا موهارا از ریشه تا نوک محکم نگه می دارد.

3— سیب زمینی شیرین

سیب زمینی

در حالی که ممکن است فکر کنید که موهای شما به آرامی رشد می کند ، در واقع سریع ترین قسمت در حال رشد بدن است زیرا پوستی که به آن وصل می شود ، سریعترین بافت در حال رشد در بدن شما است. با این وجود ، برای اینکه این بافتها کار کنند ، ویتامین A ضروری است.سیب زمینی شیرین یک مشت بزرگ ویتامین A را بیش ازچهار برابر میزان توصیه شده روزانه به شما می دهد.

4—تخم مرغ

تخم مرغ

پروتئین یک ماده اصلی مهم در تضمین رشد سالم مو است به این دلیل که مو از پروتئین ساخته شده است. کراتین در هر رشته مو وجود دارد ، بنابراین حفظ دوز سالم پروتئین در رژیم غذایی خود راجدی بگیرید.تخم مرغ سرشار ازپروتئین است.، 6-7 گرم پروتئین درهرتخم مرغ وجود دارد.

5—آووکادو

اووکادو

آووکادو برای موهای خشک شگفت آور عمل می کند. این میوه حاوی ویتامین های A ، D ، E و B6 است و همچنین از نظر پروتئین ، اسیدهای آمینه ، منیزیم ، اسید فولیک ، مس و آهن نیزسرشاراست. ویتامین E ، به طور خاص ، به بهبود گردش خون مورد نیاز فولیکول ها برای رشد سالم مو کمک می کند.و در حالی که خوردن این میوه های خوش فرم و صاف در سالاد ، اسموتی ، سالسا یا حتی ساده ویتامین های مورد نیاز را به شما می دهد ، همچنین می توانید روغن آووکادو رامستقیماً روی موها بمالید .

6—آجیل و مغزها

اجیل

اسیدهای چرب امگا 3 مخصوصاً در افزودن ضخامت موهای شما عالی هستند. متأسفانه بدن شما قادر به تولید این چربی های سالم نیست ، باید منابع خارجی را بیابید و آنها را در رژیم غذایی خود پیاده کنید. خوشبختانه آجیل و دانه هایی مانند بادام ، بادام زمینی ، گردو پر از این چربی های سالم هستند و کاملاً خوراکی و کاملاً خوشمزه هستند. آجیل همچنین حاوی ویتامین D است ، که به نظر می رسد در ایجاد فولیکول های جدید مو وایجاد موهای جدید ، ضخیم ، قوی و سالم کمک کند.

منبع : foodprevent

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی