جدیدترین پرچمدار گوگل بهترین نمایشگر دنیای موبایل را دارد.

سایت دیسپلی میت با بررسی جامع نمایشگر پیکسل 4 ایکس ال به آن بالاترین امتیاز ممکن را داد. نمایشگر جدیدترین پرچمدار گوگل با کسب این امتیاز، عنوان بهترین نمایشگر دنیای موبایل را به خود اختصاص داد.

زمانی که صحبت از نمایشگر گوشی می شود، همیشه نام سامسونگ یا اپل به میان می آید و پیکسل ها ی گوگل همیشه در این زمینه کمبود داشته اند. منتقدین از پیکسل 2 ایکس ال به خاطر پنل POLED که ساخت ال جی بود، شدیداً انتقاد کردند.

گوگل برای نمایشگر پیکسل 3 ایکس ال به سراغ سامسونگ رفت؛ این کار تصمیم درستی بود چون نمایشگر این گوشی موفق شد عنوان بهترین نمایشگر موبایل دنیا را از سایت دیسپلی میت به خود اختصاص دهد.

نمایشگر 6.3 اینچی پیکسل 4 ایکس ال دارای رزولوشن 3040 در 1440 و نسبت تصویر 19 به 9 بوده و پیشرفت چشمگیری نسبت به نسل قبل داشته است. سایت مذکور با آنالیز جامع نمایشگر جدیدترین پرچمدار گوگل به آن بالاترین امتیاز ممکن یعنی +A را داد.

نمایشگر پیکسل 4 ایکس ال از قابلیتی به نام Automatic Color Management یا مدیریت خودکار رنگ ها برخوردار است که به شکل اتوماتیک فضای رنگی را متناسب با تصاویر تغییر می دهد تا رنگ ها به درستی نمایش داده شوند. این قابلیت با پشتیبانی از چندین فضای رنگی به ندرت در دنیای گوشی ها دیده شده و بسیاری از تولیدکنندگان نمایشگر به دنبال دستیابی به آن هستند.

نرخ رفرش نمایشگر 90 هرتزی پیکسل 4 ایکس ال 50 درصد از نمایشگر گوشی های میانرده بالاتر است. این مسئله سبب شده تا اسکرول کردن و نمایش ویدیوها و انیمیشن های رابط کاربری به نرمی انجام شود. نمایشگر به شکل اتوماتیک نرخ رفرش را بین 90 هرتز و 60 هرتز تنظیم می کند تا مصرف انرژی کاهش پیدا کرده و کیفیت متناسب با نوع محتوا تغییر پیدا کند.

به گفته سایت دیسپلی میت نمایشگر اولد پیکسل 4 ایکس ال «تقریباً بی نقص است» که آنرا به بهترین نمایشگر دنیای موبایل تبدیل می کند.

منبع : wccftech

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی