دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

و چگونه می توان سورسر خوب را انتخاب کرد؟دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

برای واردات از چین، چرا ما نیازمند همکاری با شرکت های سورسیگ در چین هستیم؟

یکی از دلایل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین این است که آنها همواره بهترین قیمتهای ممکن و واقعی برای کالاها را پیدا کرده و سعی در ایجاد ارتباط بیزنسی با شرکتهای قابل اعتماد را دارند. چرا که طی سالیان طولانی برای افراد مختلف کالاهای متنوع را خریداری می کنند و می توان اعتماد حاصل کرد که آنها کالاهای قابل اعتماد و با کیفیت بالاتر را خریداری خواهند کرد.

سورسرها با توجه به تجربه کاری فراوان روی کالاهای مختلف، کار سورسینگ که برای شما چندین روز طول خواهد کشید را می توانند در عرض ساعتی از روز انجام داده و شرکت مورد نظر را معرفی کنند.

پس باتوجه به اینکه هر کسی دوست دارد زمان و پول کمتری را صرف پیدا کردن مناسب ترین کالا بکند، شرکتهای سورسینگ در چین بهترین و مناسب ترین گزینه برای این کار هستند. فقط لازمه این کار این هست که سؤالات متناسب با کالاهای موردنیاز خویش و اطلاعات کافی محصول موردنیازتان را در اختیار سورسر قرار دهید تا در حداقل زمان ممکن کار موردنظر را برای شما انجام دهد.

تجربه خیلی مهم هست و در حقیقت همه چیز است!

اولین سؤالی که هنگام شروع همکاری با یک سورسر باید برسید این هست که چند سال است دارند با چین کار میکنند و در چه زمینه هایی سابقه فعالیت تجاری با چین را داشته اند!

سؤالاتی مثل این البته احتمالا با جوابهای نادرست و غلو کردن ایشان هم همراه باشد که شما می توانید با ارائه سؤالاتی تخصصی تر در زمینه کاری خودتان میزان تبحّر ایشان در زمینه کاری شما یا اصلا در زمینه تجارت با چین را به چالش بکشید!

باید بدانید که محصول موردنظرتان از کدام دسته از محصولات هست.

اگر شما ندانید دقیقا دنبال چه محصولی هستید و این محصول در چه گروهی از محصولات طبقه بندی می شود بهتر است قبل از شروع سورسینگ جواب این سؤال را پیدا کنید.

  • شما باید بدانید چه می خواهید و آن را از سورسر خود بخواهید تا برایتان پیدا کند. ممکن است این محصول در دسته بندی لوازم خانگی باشد یا اینکه سیسمونی نوزاد باشد یا اینکه اصلا کالایی الکترونیکی باشد.

پس بعد از انتخاب محصول مورنظر خود، حالا می توانید سورسر موردنظر خود را انتخاب کنید. این فرد باید کسی باشد که از مهارت کافی برای کار بر روی این محصول برخوردار باشد و بتوانید تجارتی هدفمند و سودده را برای شما رقم بزند.

  • هنگام مذاکره با شرکت سورسینگ شما باید بدانید که محصول موردنظر شما برای ورود به کشور هدف چه گواهینامه هایی لازم دارد تا در مذاکرات با تولیدکنندگان مدّنظر قرار داده و نیازمندیهای شما به درستی تامین شود تا کالا بعد از ورود به گمرک کشور مقصد عودت داده نشود.

ولی برای اطمینان از اینکه سورسر شما علم کافی در زمینه کالای موردنظر شما و وارداتش به کشور دارد یا خیر، گواهینامه های موردنیاز خود را اعلام نکنید و بلکه از ایشان بپرسید که برای این کالا چه گواهینامه هایی لازم است که کالای ما داشته باشد.

در این حال هم سورسر شما از علم شما به محصولات اطمینان حاصل کرده و به درستی هر چه تمام تر عمل خواهد کرد و همچنین سخت گیری های بیشتری را بر تولید کننده اعمال خواهد نمود.

پیدا کردن ایجنتی که سابقه کار در زمینه کالای مدّنظر شما داشته است خیلی مهم است. چرا که این ایجنت با توجه به سابقه کاری خویش در آن زمینه، دیتابیس مربوط به تولیدکنندگان آن کالا را دارد و به راحتی و به سرعت هم می تواند کالا را برای شما فراهم نماید و هم نیاز زیادی برای آزمون و خطای دوباره محصولات وجود ندارد.دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

گرفتن سمپل و نمونه محصولات

دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

یکی از مؤثرترین عوامل در تجارت با هر کشوری و علی الخصوص چین توان جمع آوری سمپل های مربوط به کالا هست که شما باید از سورسر خود بخواهید برایتان سمپل کالا را تهیه و تحویل نمایند تا بتوانید از روی سمپل بررسی لازم روی کیفیت کالا را داشته باشید.

اگر شرکت سورسینگ توان تهیه سمپل برای شما را داشته باشد خیلی از هزینه های شما کاهش یافته و می توانید تجارت پرسودی را با چین شروع کنید.

تهیه سمپل کارخانجات مختلف و بررسی و مقایسه کیفیت آنها با این که کارهای زمان بری هستند ولی سورسر شما باید این مساله را درک کند که شما دارید روی یک کاری سرمایه گذاری می کنید و این حق را دارید که برای جلوگیری از متضرّر شدن حساسیت های زیادی را خرج کنید تا بعدا به مشکلی برنخورید.

پس کار کردن با یک شرکت سورسینگ مطمئن و دارای قابلیت و توانایی کافی به شما این امکان را می دهد که در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کرده و سمپل های مربوط به کالا را دم در خانه یا شرکت خود دریافت و بررسی کنید. و این کار وقتی که قبل از امضای هر گونه قراردادی توسط شرکت سورسینگ برای شما انجام می شود، خیلی خوب و انرژی بخش است.

مراحل کار سورسینگ کدامند؟

از شرکت سورسینگ خود بخواهید تا مراحل کاری خود و خدماتشان را برای شما توضیح دهند. اینکه چگونه منابع را برای شما پیدا خواهند کرد؟ چه کمکی در کنترل کیفیت کالا به شما خواهند کرد؟ چه پیشنهاداتی برای شیپینگ امن تر و مقرون به صرفه تر کالا دارند؟

شنیدن جزئیات بیشتری از کارشان این فرصت را به شما می هد که بهتر بتوانید در مورد همکاری با آنها تصمیم بگیرید و مطمئنا سورسرها هم دوست دارند که بیشتر در مورد کارشان و سوابق خویش برای شما صحبت کنند.

یک شرکت سورسینگ خوب، خدمات بیشری از صرف پیدا کردن تامین کننده را برای شما انجام می دهد. تمام سعی خود را دارد که شما بتوانید از تجارت خود سود ببرید و همه این کارها را قبل از اینکه قراردادی با شما داشته باشد انجام می دهد و این خیلی عالی است.

سورسینگ ها کجا دنبال تامین کنندگان می گردند؟

دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

اگر شما دنبال این هستید که کار سورسینگ انجام دهید این را بدانید که هیچ پلتفورمی وجود ندارد که همه تامین کننده ها را یکجا داشته باشد.

سورسینگ ها ممکن است از علی بابا یا گلوبال سورس یا 1688 یا هر پلتفورم دیگری برای این کار استفاده کنند یا اینکه خودشان دیتابیس مخصوصی برای این کار داشته باشند و از آنجا بتوانند همه را پیدا کنند.

ولی شرکتهایی که از طریق اینترنت پیدا می کنید حتما باید به صورت حضوری نیز ارزشیابی شوند. چرا که نباید هیچ اعتمادی به شرکتهای چینی که فقط به صورت اینترنتی در حال ارزشیابی هستید داشته باشید.

مطمئن باشید شرکتهای سورسینگ که سابقه کاری فراوانی در کار با چین داشته و لیست مخصوص خودشان برای تامین کنندگان را دارند خیلی بهتر از سایرین خواهند بود.

تفاوت بین شرکتهای تجاری فروشنده کالا با تولیدکنندگان

شرکتهای تجاری خط تولید مختص خودشان برای تولید محصول را ندارند. آنها به عنوان شرکتهای واسطه ای بین شما و سورسرتان و کارخانه های تولیدی اصلی عمل می کنند. تحت این شرایط معمولا قیمت تمام شده کالا بالاتر است و امکان کنترل روی پروسه تولید کمتر است و همچنین احتمال وجود اشتباهات بالاتر است.

شرکت سورسینگ شما باید بتواند بفهمد که این شرکت، شرکت تولیدی هست یا اینکه شرکت تجاری و باید این اطلاعات را به شما هم انتقال بدهد. همچنین اگر خودتان لیستی از تامین کنندگان کالا را در دست دارید و قصد خرید دارید، از شرکت سورسینگ خود بپرسید تا بررسی کنند که کدامیک از آنها شرکت تولیدی هستند و کدامیک شرکت تجاری.

تامین کنندگان قابل اعماد کدامند؟

شرکتهای سورسینگ معتبر باید قابلیت تمیز دادن تامین کنندگان را داشته باشند و بفهمند که کدامیک از آنها قابل اعتمادتر هستند!

از آنها بخواهید که به کدام دلیل می شود که به تامین کننده ای اعتماد کرد و فاکتورهای مدنظرشان برای اینکه بتوان به آن تامین کننده اعتماد کرد چیست!دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

با دقت کافی به پاسخ ایشان توجه کنید و اگر دلایل روشن و برنامه مشخصی برای بررسی دلایل اعتماد به تامین کننده ندارند احتمالا ایشان گزینه مناسبی برای سورسینگ نیستند.

چقدر دستمزد برای کار سورسینگ از شما می خواهند؟!

دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

همیشه ارزان ها خوب نیستند. قبل از اینکه هزینه و دستمزدشان را بپرسید، خدماتشان را به طور کامل بپرسید و سپس وارد بحثهای مالی شوید.

من دیده ام که بسته به خدماتی که ارائه می کنند شرکتهای سورسینگ از 1% تا 20% دستمزد و کمیسیون می گیرند.

حالا اگر سورسر شما درخواست مبلغ 1% را از شما دارد توصیه می کنم که با ایشان کار نکنید و دنبال شخص دیگری باشید، چرا که هزینه های دفتر و کارمند و غیره در چین به اندازه کافی نسبت به ایران گران هستند که با یک درصد نمی شود این کارها را انجام داد و سورسر شما نمی تواند با این کمیسیون کار کافی را از صمیم قلب برایتان انجام دهد.

و اگر شرکت سورسینگ درخواست مبلغ 20 درصد را هم به عنوان کمیسیون از شما داشته باشد باز مبلغ خیلی بالایی هست و با این حساب تخفیفی که ایشان برای شما گرفته این وسط از بین می رود و قیمت تمام شده کالا برای شما از حد ایده آل بالاتر می رود. پس رقیبتان با ارائه قیمت رقابتی برای کالای مشابه، فروش بهتری نسبت به شما خواهد داشت.

ایده آل ترین مبلغ کمیسیون برای شرکتهای چینی مبلغ 5% هست. با این مبلغ هم سورسر شما راضی خواهد بود و هم قیمت تمام شده کالای شما خوب خواهد بود. بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که کسی را در چین دارید که همواره با یا بدون حضور شما در چین بتواند نیازهای سورسینگ شما در چین را انجام داده و شما را تمام و کمال تامین نماید.

توافق نامه سفارش کالا و کنترل کیفیت کالا در چین

شرکتهای سورسینگ همواره دارای کارکنان چینی مسلّط به قوانین و روال تجارت با چینی ها هستند و از تخصّص لازم برای واردات از چین برخوردارند. بنابراین بهتر است که توافق نامه های سفارش کالا توسط این شرکتها تنظیم و از اشتباهات احتمالی جلوگیری شود.

پس بهتر است همواره دنبال ایجنتی باشید که بتواند این خدمات را به شما ارائه کند.

شما باید مطمئین باشید که پس از عقد قرارداد و توافق نامه سفارش با چینی ها، کسی را دارید که در مراحل تولید کالا و همچنین در کنترل کیفیت کالا در روز تحویل در چین همراه شما خواهد بود.

کنترل کیفیت نهایی شما روی محصول همواره باید در داخل چین صورت بگیرد.

دلیل نیاز ما به شرکتهای سورسینگ در چین چیست؟

اگر شما کنترل کیفیت محصول را به روز تحویل در داخل کشور و بعد از ترخیص موکول کنید احتمال دارد که نتایج وحشتناکی را ملاحظه کنید. با وجود پرداخت هزینه های باربری و ارسال کالا به داخل کشور و پرداخت عوارض گمرکی و صرف مدت زمان طولانی برای این امور و خواب بالای سرمایه، اگر موقع تحویل گرفتن کالا در داخل ایران شاهد اشتباهات و مشکلات خاصی بودید، نتیجه این امر باورنکردنی و غیرقابل قبول خواهد بود.

همه این موارد دلایلی هستند که شما حتما باید در داخل چین ایجنتی داشته باشید که این امور را برای شما انجام داده و در تمامی مراحل همراه شما باشد.

ایجنت شما از سورسینگ و کالایابی گرفته تا عقد توافقنامه سفارش کالا و کنترل کیفیت کالا و شیپینگ، همراه شما خواهد بود تا مشکلات شما را به صفر یا حداقل برساند.

امیدوارم مطالبی که در بالا برای شما نوشتیم بتواند یاری گر شما برای انجام تجارت با چین باشد. هر مشکلی برای برقراری ارتباط با چین یا سورسینگ کالا یا کنترل کیفیت کالا داشتید با ما در میان بگذارید تا خدمتگزار و همراه شما باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی