ده میلیون بیت کوین از سال ۲۰۱۷ از جای خود تکان نخورده‌اند!

ده میلیون بیت کوین از سال ۲۰۱۷ از جای خود تکان نخورده‌اند!

ده میلیون بیت کوین از سال ۲۰۱۷ از جای خود تکان نخورده‌اند!/ بسیاری از سرمایه‌گذارانی که بیت کوین‌های خود را در قیمت‌های بالای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ خریده‌اند

 

ده میلیون بیت کوین از سال ۲۰۱۷ از جای خود تکان نخورده‌اند!

به گزارش کوین دسک و بر اساس داده‌های شرکت دیجیتال استس دیتا (Digital Assets Data)، چیزی در حدود ۱۰.۷ میلیون بیت کوین بیش از ۱۲ ماه است که از جای خود تکان نخورده است.

با احتساب ۱۸.۱۴ میلیون بیت کوینِ در گردش، این بدان معناست که نزدیک به ۶۰ درصد بیت کوین‌های موجود بلا استفاده مانده‌اند. و تنها ۴۰ درصد آنها در تعیین نوسانات این ارز دیجیتال موثر بوده‌اند. این رقم از اوایل سال ۲۰۱۷، بی سابقه بوده است.

کادان استادلمان (Kadan Stadelmann)، مدیر ارشد بخش فناوری پلتفرم کومودو (Komodo) در مصاحبه‌ای با کوین گفت:

این حجم از بیت کوین‌های راکد، نشان از توسعه فرهنگ هودل در میان جامعه [بیت کوین] دارد.

 

خلاصه وضعیت بیت کوین در سال گذشته میلادی:

شش ماهه ابتدایی سال گذشته میلادی بیت کوین شاهد افزایش شدید قیمتش بود. تا جایی که ارزش این ارز دیجیتال از ۳,۶۹۳ دلار به ۱۳,۸۷۹ دلار رسید. پس از آن و اواسط ماه دسامبر (آذر) قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تا ۷,۱۷۹ دلار کاهش یافت. این در حالی است که با کاهش فروش بیت کوین در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، باز هم شاهد افزایش دو برابری در خصوص قیمت این ارز دیجیتال بودیم.

 

هالوینگ بیت کوین چه زمانی رخ می دهد؟

با این حال باز هم تعداد بیت کوین‌های راکد رقم بالایی را نشان می‌دهد. افزایش قیمت بیت کوین به واسطه هالوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج را می‌توان دلیل این کاهش فروش دانست. هالوینگ بیت کوین ماه می (اردیبهشت) سال ۲۰۲۰ اتفاق می افتد و پاداش بلاک بیت کوین نصف می‌شود. این رویه هر چهار سال یکبار به منظور کنترل نرخ تورم بیت کوین تکرار می‌شود.

هالوینگ بیت کوین چه زمانی رخ می دهد؟ با این حال باز هم تعداد بیت کوین‌های راکد رقم بالایی را نشان می‌دهد. افزایش قیمت بیت کوین به واسطه هالوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج را می‌توان دلیل این کاهش فروش دانست. هالوینگ بیت کوین ماه می (اردیبهشت) سال ۲۰۲۰ اتفاق می افتد و پاداش بلاک بیت کوین نصف می‌شود. این رویه هر چهار سال یکبار به منظور کنترل نرخ تورم بیت کوین تکرار می‌شود.

به عقیده استادلمان بازار چندان به تحقق این انتظارات دل نخواهد بست. و این احتمال وجود دارد که شاهد افزایش در میزان فروش باشیم؛ در این صورت میزان بیت کوین‌های راکد با کاهش رو به رو خواهد شد.

از طرف دیگر طیف وسیعی از هولدرها (کسانی به نگه‌داری بیت کوین معتقدند) در حال ضرردهی هستند. و همین مسئله سبب نگهداری سرمایه‌ها و در نتیجه راکد ماندن این حجم از بیت کوین‌ها شده است.

 

کوین کالتنبچر (Kevin Kaltenbacher) از دیجیتال استس دیتا می‌گوید:

بسیاری از سرمایه‌گذارانی که کوین‌های خود را در قیمت‌های بالای سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ خریده‌اند. هنوز خود را نشان نداده‌اند.

کالتنبچر از آنها با عنوان «زیرآبی‌های» بازار یاد می‌کند.

قیمت طی دسامبر (آذر) سال ۲۰۱۷ و فوریه (بهمن) سال ۲۰۱۸ بسیار بالاتر از رقم ۱۳,۸۷۹ دلار معامله می‌شود. و حجم بزرگی از سرمایه‌گذاران بیت کوین هم، ارزهای خود در همین بازار صعودی بازار خریداری کرده‌اند.

با این حال نباید این نکته را فراموش کرد که نفروختن ارزها نشان از تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری بلند مدت دارد.

منبع: Modern World

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی