رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور حذف می‌شود

رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور حذف می‌شود

 

معاون فنی گمرک ایران گفت: با تشکیل کارگروهی، سازوکار حذف رجیستری از مبادی تعیین و به احتمال زیاد از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور حذف می‌شود معاون فنی گمرک ایران گفت: با تشکیل کارگروهی، سازوکار حذف رجیستری از مبادی تعیین و به احتمال زیاد از هفته آینده اجرایی خواهد شد. به گزارش تجارت‌نیوز، مهرداد ارونقی در مورد اصلاح فرآیند طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی، اظهار داشت: فرآیند کنونی طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی موجب سردرگمی زیادی بین مسافران شده بود؛ به عنوان نمونه مسافر ساعت ۴ صبح به ایران می‌رسید و بدون اطلاع داشتن از لزوم رجیستری حضوری، پس از مدتی متوجه می‌شد که موبایل وارده قطع شده است. پس از اینکه برای حل مشکل به گمرک مراجعه می‌کرد باز هم موبایل وصل نمی‌شد چراکه گمرک در مبادی ورود اطلاعات را احراز نکرده بود. معاون فنی گمرک ایران با بیان اینکه ماسفانه این فرآیند نارضایتی و معطلی زیادی را برای مسافران به وجود آورده و موجب قطع شدن موبایل‌های زیادی شده بود، گفت: امروز وزیر اقتصاد در محل انجام فرایند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی حاضر و در جریان مسائل مربوطه قرار گرفت و مقرر شد ضمن هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه، فرآیند رجیستری به طور کامل از مبادی وروی گمرک حذف شده و کاملا غیرحضوری انجام شود؛ به شکلی که مسافر پس از مراجعه به کشور از داخل منزل به صورت برخط فرآیند رجیستری را انجام دهد. ارونقی افزود: در همین راستا مقرر شد تا فردا کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده و با بررسی ابعاد موضوع، سازوکار حذف رجیستری از مبادی ورودی تعیین شود. وی ادامه داد: پس از تشکیل کارگروه و بررسی ابعاد موضوع تا پایان هفته و تایید وزیر اقتصاد، این طرح از هفته آینده اجرایی می‌شود.  معاون فنی گمرک ایران تصریح کرد: طرح رجیستری حذف نمی‌شود بلکه این طرح در مبادی ورودی حذف می‌شود و مسافران از صفر تا صد موضوع را به صورت برخط این فرآیند را در داخل کشور انجام می‌دهند و آن صف اولیه در مبادی ورودی دیگر ایجاد نمی‌شود. وی یادآور شد: با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، مانند رویه قبلی، یک ماه فرصت دارد تا با ورود به سامانه نسبت به رجیستری اقدام کند. معاون فنی گمرک ایران گفت: همچنان هر مسافر می‌تواند یک گوشی با خود آورده و با هر پاسپورت و کد ملی فقط یک گوشی رجیستر خواهد شد. منبع: تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، مهرداد ارونقی در مورد اصلاح فرآیند طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی، اظهار داشت: فرآیند کنونی طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی موجب سردرگمی زیادی بین مسافران شده بود؛ به عنوان نمونه مسافر ساعت ۴ صبح به ایران می‌رسید و بدون اطلاع داشتن از لزوم رجیستری حضوری، پس از مدتی متوجه می‌شد که موبایل وارده قطع شده است. پس از اینکه برای حل مشکل به گمرک مراجعه می‌کرد باز هم موبایل وصل نمی‌شد چراکه گمرک در مبادی ورود اطلاعات را احراز نکرده بود.

معاون فنی گمرک ایران با بیان اینکه متاسفانه این فرآیند نارضایتی و معطلی زیادی را برای مسافران به وجود آورده و موجب قطع شدن موبایل‌های زیادی شده بود، گفت: امروز وزیر اقتصاد در محل انجام فرایند رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی حاضر و در جریان مسائل مربوطه قرار گرفت و مقرر شد ضمن هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه، فرآیند رجیستری به طور کامل از مبادی وروی گمرک حذف شده و کاملا غیرحضوری انجام شود؛ به شکلی که مسافر پس از مراجعه به کشور از داخل منزل به صورت برخط فرآیند رجیستری را انجام دهد.

ارونقی افزود: در همین راستا مقرر شد تا فردا کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده و با بررسی ابعاد موضوع، سازوکار حذف رجیستری از مبادی ورودی تعیین شود.

وی ادامه داد: پس از تشکیل کارگروه و بررسی ابعاد موضوع تا پایان هفته و تایید وزیر اقتصاد، این طرح از هفته آینده اجرایی می‌شود.

معاون فنی گمرک ایران تصریح کرد: طرح رجیستری حذف نمی‌شود بلکه این طرح در مبادی ورودی حذف می‌شود و مسافران از صفر تا صد موضوع را به صورت برخط این فرآیند را در داخل کشور انجام می‌دهند و آن صف اولیه در مبادی ورودی دیگر ایجاد نمی‌شود.

وی یادآور شد: با اجرایی شدن این تصمیم، هر مسافر بعد از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، مانند رویه قبلی، یک ماه فرصت دارد تا با ورود به سامانه نسبت به رجیستری اقدام کند.

معاون فنی گمرک ایران گفت: همچنان هر مسافر می‌تواند یک گوشی با خود آورده و با هر پاسپورت و کد ملی فقط یک گوشی رجیستر خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی