نحوه انتخاب محصول جهت واردات

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

برای شروع هر کسب و کاری، اولین و اساسی ترین قدم انتخاب نوع کسب و کار هست. برای یک وارد کننده هم انتخاب محصول مناسب جهت واردات اساسی ترین قدم ایشان محسوب می شود. چرا که اگر محصول اشتباهی را انتخاب کند در فروش آن محصول نیز با گرفتاری های زیادی مواجه خواهد شد. شما مخاطب گرامی اگر قصد ورود به تجارت خارجی در زمیه واردات کالا را دارید بهتر است قبل از شروع تجارت مطالعات اولیه الزامی را انجام داده و سپس اقدام به خرید نمایید.نحوه انتخاب محصول جهت واردات

 

 • چه چیزی بیشترین رضایت را به عنوان یک تاجر در شما ایجاد می کند؟
 • آیا هدف شما از شروع این تجارت برآورده ساختن خواسته های مشتریان است؟
 • یا دنبال سود کلان از تجارت خود هستید؟
 • آیا دوست دارید بیزنسی که ایجاد می کنید حتما چیزی باشد که از ته دل دوست داشته باشید؟

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

شما دو دلیل قابل قبول برای شروع یک تجارت می توانید داشته باشید:

 1. مطمئن باشید که خوب فروخته خواهد شد.
 2. زمینه دلخواهتان باشد.

 

 • محصولی را انتخاب کنید که فروش خوبی خواهد داشت.

برای اینکه بتوانبد محصول خوش فروشی را انتخاب کنید حتما باید بتوانید اشراف کامل و کافی بر بازار هدف داشته باشید. مطالعات لازم را در بازار هدف داشته باشید تا ببینید بازار به چه کالایی نیاز اساسی دارد. کدام کالا کمیاب شده است. کدام کالا از طرف طیف وسیعی از مردم مورد اقبال واقع شده است.

یکی از بهترین نکته ها در انتخاب محصول برای تجارت این هست که همواره کالایی را برای خریدانتخاب کنی که مطمئن باشی اگر در بازار می دیدم خودم هم این کالا را می خریدم. چرا که این کالا می تواند نیازی را در جامعه رفع کند. چرا که این کالا از کیفیت کافی برای جلب رضایت مشتریان دارد. و از همه مهمتر اینکه این کالای من باعث خواهد شد تا مشتری مرا به مشتریان جدیدی معرفی کند.

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

اگر محصول خاصی نظر شما را جلب کرده نظر سایر عزیزان و نزدیکان خودتان را هم در مورد آن کالای خاص به عنوان یک مصرف کننده بپرسید. مطمئنا نظرات آنها هم کارساز خواهد بود و می توانید در ذهن خودتان هر از گاهی به آنها هم رجوع کنید.

بعد از خرید و واردات محصول هم، باز از مشتریان و اطرافیان خودتان نظرسنجی کنید، اگر رضایت کامل داشتند باز هم وارد کنید. وگرنه دنبال محصول یا محصولات جدیدی برای سبد محصولات خود بگردید.

ولی اگر رضایت مشتری را در پی داشت برنامه ریزی اساسی برای آن کالا داشته باشید. سعی کنید هم در زمینه بازاریابی و فروش و هم در زمینه خدمات پس از فروش امتیازات مناسبی برای مشتریان خود قائل شوید.

 

 • محصولی را انتخاب کنید که خودتان هم دوستش دارید.

یک محصولی که دوست دارید تجارتش را انجام دهید برای خود انتخاب کنید. سپس قبل از نهایی کردن آن محصول میزان درخواستها در بازار هدف برای آن کالا را نیز چک کرده و قوانین مربوطه برای واردات آن محصول را نیز بررسی نمائید.

مثلا اگر پوشاک ترکیه را برای واردت کالا انتخاب کرده اید طبیعتا اقبال عمومی خیلی خوبی هم در بازار ایران برای این کالا وجود دارد و فروش خوبی می تواند داشته باشد. ولی یک مشکل اساسی که وجود دارد این هست که گمرک ایران واردات لباس به کشور را قدغن کرده است و اگر این کالا را وارد کنید در گمرک به مشکل بر خواهید خورد. حال آنکه در بازار ایران تنوع بالایی از پوشاک ترکیه وجود دارد که این کالاها بیشتر به صورت بار مسافری وارد کشور می شوند. یا اینکه از طریق گمرک منطقه آزاد به صورت کالای همراه مسافر فروخنه شده اند. و یا اینکه به صورت قاچاقی وارد کشور شده اند.

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

 • سفر کنید و محصولات جدید بشناسید

سفر یکی از راهههای بسیار مهم برای پیشرفت انسان هست. برای انتخاب زمینه تجارت و همچنین برای انتخاب کالای مناسب برای واردات هم، سفر می تواند خیلی تاثیرگذار باشد. به یکی از شهرها یا کشورهایی که از نظر شما و خیلی دیگر از مردم محل خوبی برای خرید هست سفر کنید. در بازارها و مراکز خرید آنجا بگردید. بررسی کنید. ببینید کدام کالا نظر شما را بیشتر جلب می کند؟ کدام فروشگاهها و محصولات مشتریان زیادی را جلب خود کرده اند؟ لیستی از این محصولات و زمینه های تجارت خارجی تهیه کنید تا بعد از سفر بتوانید از بین آنها بهترین گزینه ها را انتخاب کنید.

اگر از لحاظ مالی توانایی لازم برای هزینه بالای سفرهای خارجی را ندارید، می توانید از طریق وبسایتهای مختلف در زمینه های گوناگون به مطالعه و تحقیق بپردازید. مطالعه پیش نیاز شروع هر کاری هست. بدون مطالعه لازم و کافی هیچ کاری نکنید.

 

 • سعی کنید از تجربیات شرکتها و افراد فعال دیگر در زمینه واردات و تجارت خارجی بهره مند شوید.

شما می توانید از طریق سوابق واردات ثبت شده برای ورود و خروج کالا در کشور به اطلاعاتی در زمینه پرفروش ترین کالاهای وارداتی دست یابید. چرا که کالاهایی که در آمار صادرات و واردات بیشترین ورود به کشور را دارند طبیعتا فروش خوبی در بازار خواهند داشت. ولی یک مشکل دیگری که ممکنه وجود داشته باشد شما مجبور می شوید که با رقیب های قدرتمندی وارد رقابت شوید و این در شروع کار سخت هست.

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

 • در نمایشگاههای بین المللی شرکت کنید.

با شرکت در نمایشگاههای بین المللی می توانید با خیل عظیمی از کالاهای دارای پتانسیل مناسب برای واردات آشنا شوید. پس مناسب ترین نمایشگاهها رادر کشور مقصد انتخاب کرده، برنامه ریزی کنید و در نمایشگاه آنها شرکت کنید تا بتوانید با چشم بازتری به انتخاب محصول مناسب برای واردات بپردازید.

نحوه انتخاب محصول جهت واردات

 • اینترنت کم هزینه ترین راه برای یافتن زمنیه مناسب تجارت خارجی هست.

اگر راههای قبلی برای شما مقرون به صرفه نبوده یا سخت هستند اینترنت آسان ترین و در دسترس ترین مسیر ممکن برای یافتن زمینه بیزنسی مناسب برای شما هست. کلید واژه های مناسب برای سرچ در اینترنت را انتخاب نموده و با جستجو در گوگل می توانید خیل عظیمی از زمینه های بیزنسی را پیدا کنید.نحوه انتخاب محصول جهت واردات

فقط و فقط با چشم باز و در آرامش کامل دنبال کالاها بگردید، وقتی کالای خاصی را انتخاب نمودید حتما آزاد یا ممنوع بودن واردات آن کالا، و مقرون به صرفه بودن یا نبودن واردات کالا را بررسی نمائید.

 

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی