نمایشگاه اکسپو 2020 دبی دقیقا چیست؟

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی دقیقا چیست؟

دقیقا در تاریخ بیستم اکتبر 2020، دبی عظیم ترین نمایشگاه بین المللی جهان را برگزار خواهد کرد.

نمایشگاه 2020 دبی جشنی از مؤفقیت و پیشرفت بشر خواهد بود. این نمایشگاه فرصتی مناسب برای تولیدکنندگان و خریداران مختلف از گوشه و کنار جهان است تا بتوانند با هم ملاقات کرده و شانس خود را برای شروع همکاری محک بزنند.

بهترین تجربه های هنری، فرهنگی، جغرافیایی، علمی، فن آوری، نوآوری و اختراع را تجربه کنند. میلیونها فکر و ایده جدید را به حرکت درآورند که تاثیراتشان ماندگار خواهد شد.

 

امارات متّحده عربی در طول تاریخ خود به جهانیان نشان داده است که از طریق پیشرفت چشمگیرش چه غیرممکن هایی را ممکن ساخته است. با نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، آنها دروازه های پیشرفت را به جهانیان نشان خواهند داد که حاکی از پیشرفت بشر در 50 سال آینده خواهد بود.

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی با حمایت از رشد توریسم و گردشگری، تحریک توسعه مشاغل نوآورانه در امارات و ارتقاء شهرت بین المللی این کشور به عنوان محلّی برای انجام امور، تجسّمی از جشن های بین المللی امارات متّحده عربی 2021 خواهد بود.

این مرکز بر قدرت جوانان متمرکز خواهد شد و پتانسیل یکی از جوان ترین و  سریعترین اقتصاد جهان را باز می کند.

نمایشگاه 2020 دبی همچنین همزمان با پنجاهمین سال تاسیس امارات متّحده عربی در سال 2021، به عنوان یه نقطه عطف مهم برای امارات متّحده عربی است.

پس آیا آماده شمارش معکوس برای شرکت در اکسپو 2020 دبی هستید؟ ما سعی داریم همه آنچه که شما در مورد این رویداد بزرگ لازم دارید را ارائه خواهیم کرد و شما را برای نقش آفرینی در این رویداد عظیم جهانی همراهی خواهیم کرد.

 

نمایشگاه اکسپو 2020 دبی چیست؟

نمایشگاه 2020 دبی، یک نمایشگاه جهانی است که به میزبانی دبی در امارات متّحده عربی برگزار می شود. نمایشگاه جهانی یک رویداد بزرگ بین المللی از نظر اندازه، مقیاس، مدّت زمان و تعداد بازدیدکنندگان است.

این یک جشنواره و سکّویی است که در آن مردم دنیا یک جا جمع شده و باهم در ارتباط هستند. ایده های خود را به اشتراک می گذارند، یاد می گیرند و نوآوری می کنند. محلّی لذّتبخش برای تمامی علاقمندان به بیزنس و تجارت.

نمایشگاه 2020 دبی نخستین نمایشگاه جهانی است که در منطقه خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی ( MEASA ) و همچنین برای اوّلین بار به میزبانی یک کشور عربی برگزار می شود.

 

محل برگزاری اکسپو 2020 دبی کجاست؟

سایت اکسپو 2020 دبی 4/38 کیلومترمربّع مساحت دارد و در منطقه جنوب دبی نزدیک به فرودگاه بین المللی آل مکتوم، فرودگاه بین المللی ابوظبی و دبی و ترمینال های کروز ابوظبی واقع شده است.

 

چگونه می توانم به سایت اکسپو 2020 دسترسی پیدا کنم؟

با ماشین شما می توانید در عرض 40 دقیقه از مرکز دبی خود را به سایت اکسپو 2020 برسانید.

شما همچنین می توانید از مترو دبی استفاده کنید. ای نمایشگاه ایستگاه مترو اختصاصی و خط اختصاصی خود را خواهد داشت که قادر به انتقال 40000 مسافر به داخل و خارج از سایت است.

 

تاریخ و زمان نمایشگاه:

 • روز افتتاحیه: 20 اکتبر 2020
 • روز اختتامیه: 10 آوریل 2021

ساعات کاری سایت:

 • روزهای کاری هفته: ساعت 9 صبح تا 1 بامداد.
 • آخر هفته و روزهای ویژه: 10 صبح تا 2 بامداد.

 

آیا در گذشته هم نمایشگاه جهانی وجود داشته است؟ اوّلین نمایشگاه جهانی چه بود؟

اوّلین نمایشگاه جهانی، نمایشگاه جهانی بزرگ لندن در سال 1851 بود. از آن زمان نمایشگاه جهانی در بسیاری از کشورهای جهان برگزار می شود. و سعی در ارتقاء دانش ما در هنر، فرهنگ، علوم و فن آوری دارد.

 

نمایشگاه مکرّر جهانی چند سال در میان برگزار می شود؟

معمولا 5 سال در میان برگزار می شود و 6 ماه به طول می انجامد.

 

آیا سازمانی برای نمایشگاه جهانی وجود دارد؟

سازمان BIE یا همان Bureau International des Expositions یک سازمان بین دولتی است که نمایشگاههای جهانی را تنظیم و نظارت می کند. و ارزشهای اصلی آموزش، نوآوری و همکاری را به نمیندگی از 170 کشور عضو خود حفظ می کند. این سازمان در سال 1928 تاسیس شده است.

آخرین نمایشگاه در کجا برگزار شد؟

آخرین نمایشگاه جهانی در سال 2015 در میلان برگزار شد. مضمون آن “تغذیه سیّاره، انرژی برای زندگی” بود. تمرکز آن نمایشگاه بر روی مواد غذایی بود. این دوّمین بار بود که این شهر میزبان یک نمایشگاه جهانی بود که اوّلین بار هم در سال 1906 برگزار شده بود.

چه زمانی دبی برنده این نمایشگاه شد؟

در تاریخ 27 نوامبر 2013 دبی به عنوان میزبان نمایشگاه جهانی 2020 در جریان 154-مین مجمع عمومی سازمان BIE انتخاب شد. این نتیجه با رای گیری از 164 کشور عضو به دست آمد که در آن رای گیری 116 کشور به دبی رای داده بودند.

نمایشگاههای جهانی در گذشته چه چیزی به ما داده اند؟

برج ایفل در پاریس، سوزن فضایی سیاتل، تلویزیون و حتّی Heinz Tomato Ketchup از مواردی هستند که نمایشگاههای چهانی به ما داده اند.

آیا نمایشگاه اکسپو 2020 دبی هم موضوع خاص خود را دارد؟

بله. هر نمایشگاهی حول محور خاص خودش می چرخد تا تاثیر خود را بر زندگی بشر بگذارد. موضوع نمایشگاه 2020 با هدف “اتّصال ذهن ها، ایجاد آینده” است.

آرم یا لوگوی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی چیست؟

در مارس 2016، نمایشگاه اکسپو 2020 دبی از آرم خود رونمایی کرد. این آرم با الهام از حلقه ای که در سایت باستان شناسی ساروج الحدید یافت شده طرّاحی گردیده است.

چند نفر در نمایشگاه شرکت می کنند؟

در مدّت زمانی بیش از 6 ماه، مردم از 192 کشور جهان شامل میلیونها نفر برای بازدید به این نمایشگاه آمده و آن را جشن خواهند گرفت.

زیرمجموعه های اکسپو 2020 دبی چیست؟

فرصت، تحرّک و پایداری

 

 • فرصت، باز کردن پتانسیل افراد برای شکل دادن آینده است.
 • تحرّک، ایجاد حرکت هشمندانه تر و مؤثرتر مردم، کالاها و ایده ها، چه از نظر جسمی و چه از نظر عملی است.
 • پایداری، احترام و زندگی متعادل با دنیای ساکن است.

 

 

ظاهر سایت اکسپو 2020 دبی چگونه خواهد بود؟ امکانات اصلی آن چه خواهد بود؟

در قلب نمایشگاه جهانی 2020 دبی، الوصل پلازا قرار خواهد گرفت.

این مرکز، کانونی برای برگزاری جشن ها در طی شش ماه خواهد بود.

از نظر تاریخی دبی به  عنوان آل واصل یا “اتصال” خوانده می شود. زیرا مردم را از سراسر منطقه به هم وصل می کند. بازدید کنندگان در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی برای لذّت بردن از جشن ها و برنامه های فرهنگی از 192 کشور در الوصل پلازا جمع می شوند.

براساس زیرمجموعه های فرصت، تحرّک و پایداری سه منطقه موضوعی در محل نمایشگاه وجود خواهد داشت. هر منطقه موضوعی همچنین با یک پاویلون موضوعی مرتبط بر اساس زیرمجموعه ها در ارتباط خواهد بود.

غرفه های موضوعی، نمایشگاههای تعاملی و با محتوای جذّاب را برای کشف موضوعات با روشی جالب و سرگرم کننده برگزار می کنند. هر منطقه موضوعی همچنین شامل فضاهای عملکردی، گالری های نوآوری، تاسیسات هنری و باغهای با فضای باز خواهد بود.

از غرفه چند کشور می توان بازدید کرد؟

192 کشور

آیا خود امارات متّحده عربی هم غرفه خواهد داشت؟

بله امارات متّحده عرب هم غرفه مختص خود را خواهد که شبیه یک عقاب در حال پرواز است و توسّز سانتیاگو کالاتراوا طرّاحی گردیده است.

چه موقع کارهای اکسپو 2020 دبی شروع شد؟

توسعه سایت اکسپو 2020 دبی در ماه مارس سال 2016 میلادی شروع شد.

چگونه می توانم در نمایشگاه شرکت کنم یا مشارکت داشته باشم؟

از داطلبان برای شرکت در این نمایشگاه دعوت به عنل می آید. این داوطلبان می توانند از دبی یا سایر کشورها باشند. جمعیای بالغ بر 30000 نفر در این اجرای این نمایشگاه همکاری خواهند داشت. اگر شما هم داوطلب این کار هستید می توانید به سایت زیر مراجعه نمائید:

 

volunteers.ae/register.aspx

در اوایل سال جاری برنامه های متنوعی برای آمادگی جهت این رویداد بزرگ جهانی در دبی اجرا شد که یکی از این برنامه ها بزرگترین نمایش جهانی در ساخت تورهای اتوبوس بود که در تابستان اجرا گردید.

بازار آنلاین، فرصت عالی دیگری برای SME ها، مشاغل خانگی و افراد در امارات برای شبکه سازی، تبلیغات محصولات، خدمات و رقابت برای فرصت ها در سراسر مرزهاست.

در حال حاضر بیش از 38000 تامین کننده و خریدار از 151 کشور جهان از جمله امارات ثبت شده اند. اکنون تمامی فرصتهای مناقصه مربوط به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی مستقیما در OMP ارسال می شود.

از همه مهمتر شما می توانید با حضور در این رویداد، بخشی از بزرگترین نمایشگاه جهان باشید.

 

در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی چه کاری می توانم انجام دهم؟

در این نمایشگاه اطلاعات و کیس های کافی برای خوشحال کردن شما وجود خواهد داشت. از هنر، موسیقی و گاسترونومی گرفته تا فن آوری، معماری و سرگرمی. یک روز برای شما کافی نخواهد بود تا جادوی بزرگترین رویدادی که تاکنون در خاورمیانه رخ داده است را ببینید.

روز خود را در الوصل پلازا شروع کنید. جایی که می توانید کارهای هنری و تعامل بین استعدادهای محلی و جهانی را مشاهده کنید. همچنین می توانید به یک ماجراجویی معماری پرداخته، در غرفه هایی که با طرّاحی های خلّاقانه ساخته شده است شگفت زده شوید.

تصوّر کنید سفری را شروع کنید که در آن از غرفه 192 کشور دنیا بازدید کنید. و از تاریخ و فرهنگ آنها اطّلاعات کسب کنید.

هر روز بیش از 60 نمایش زنده برگزار می شود. بنابراین همه چیز از اپرا گرفته تا تئاترهای پاپ آپ و مباحث فلاش گرفته تا مسابقات ورزشی و حتّی جشن های روز ملّی برای راضی نگه داشتن شم کافی خواهد بود.

برای علاقمندان به فن آوری این فرصت وجود خواهد داشت تا دنیایی واقعی متّصل با وسایل نقلیه خودمختار، روباتیک، آخرین های تکنولوژی و اکتشافات فضایی را تجربه کنند.

 

در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی چه غذاهایی می توانم بخورم؟

این نمایشگاه و شهر دبی به اندازه 192 کشور شرکت کننده در این نمایشگاه تنوّع غذایی خواهد داشت.

بازدید کننده می تواند با توجبه به بودجه خود غذاهای متنوّع و مختلفی را انتخاب و استفاده کند. به معنای واقعی کلمه در این مایشگاه می توانید جهان را با فرهنگها و غذاهای مختلف لمس کنید. در حدود 200 رستوران مختلف حضور خواهند داشت.

شما می توانید با توجه به طعم های متنوّعی که دوست داربد از طعم و سلقیه غذاهای کشورهای مختلف لذّت ببرید.

آیا آب آشامیدنی در محل نمایشگاه به راحتی در دسترس خواهد بود؟

بله. سایت اکسپو دارای 45 چشمه آب ( همچنین به آن سابلی نیز گفته می شود) هست که در آنجا به راحتی دسترسی به آب آشامیدنی دارید.

 

آیا بچه ها می توانند از سایت اکسپو دیدن کنند؟

بله. دو پارک به نامهای الفورسان و جوبیلی وجود دارد که بچّه ها می توانند بازی کنند.

طلسم های اکسپو 2020 دبی کیست؟

دو کودک اماراتی به نامهای لطیفه و رشید و همچنین تیمی از رباتها به نامهای اوپتی، الیف و ترا طلسم های این نمایشگاه خواهند بود.

آیا می توانم برای خرید سوغات در سایت اکسپو اقدام کنم؟

سوغات این نمایشگاه معمولی خواهد بود. محصولاتی مثل شکلات الهام گرفته از نمایشگاه توسط میرزام، صابون شتر توسط کارخانه صابون شتر و خرما.

از طریق برنامه Merchandising and Licensing حدود 5000 محصول مجاز دارای 70 مجوّز رسمی در نمایشگاه فروخته خواهد شد.

آیا بازدیدکنندگاه نمایشگاه اکسپو 2020 دبی باید لباس خاصّی بپوشند؟

بازدیدکنندگان لباس خاصی نخواهند داشت. هر نوع لباسی که مناسب هوای گرم امارات باشد می توانند استفاده کنند. لباس های شخصی که بسته به محیطهایی که حضور پیدا خواهید کرد راحتی شما را تامین کند.

در امارات محدودیت خاصی برای لباس نیست ولی در بازدید از مراکز مذهبی بهتر است احترام فرهنگ محلّی را داشته باشید.

 

چگونه می توانم بلیط نمایشگاه را تهیّه کنم؟

می توان از طریق وبسایت خود نمایشگاه تهیه کرد. همچنین از طریق شبکه فروشندگان مجاز بلیط نمایشگاه تهیه کرد. همچنین می توان در دروازه های ورود به نمایشگاه اقدام به تهیّه بلیط نمود.

بلیط ها در آوریل 2020 به فروش می رسند.

قیمت بلیط ها چقدر است؟

 • بلیط تک روزه برای بزرگسالان ( 18 سال و بالاتر ) 120 درهم امارات معادل 33 دلار آمریکاست.
 • در حالیکه یک پاس سه روزه که در هر 17 روز از 173 روز نمایشگاه قابل استفاده است با قیمت 260 درهم امارات معادل 71 دلار آمریکا به فروش خواهد رسید.

بلیط شما قابلیت یک بار استفاده داشته و در دوره مورد استفاده قابلیت تماشای 60 نمایش زنده در روز، فن آوری های شکل دهنده آینده، اجرای هنرمندان مشهور جهان، مراسم رژه روزانه، معماری برتر، جشنهای ویژه و بیش از 200 مورد را برای شما فراهم می کند. همچنین فروشگاههای مواد غذایی و آشامیدنی که غذاهای جهانی را سرو می کنند.

آیا کودکان و سالمندان مجاز به ورود هستند؟

ورود کودکان 5 ساله و کمتر از این سن رایگان است. ورود برای افراد بالای 65 سال نیز رایگان هست.

شرایط ورود برای دانش آموزان به چه نحوی است؟

جوانان 6 تا 17 ساله و دانش آموزان در هر مقطع سنّی 50% تخفیف دریافت می کنند.

برنامه مدرسه اکسپو چیست؟

همکاری با مدارس در این پروژه از شروع کارهای نمایشگاه استارت خورده و در طول دوره نمایشگاه نیز سفرهای مخنلفی برای دانش آموزان اماراتتی خواهند داشت تا نهایت استفاده و لذّت را از این برنامه عظیم جهانی داشته باشند.

در اینجا کارهایی هست که یک مدرسه می تواند انجام دهد:

 • دانش آموزان خود را به نمایشگاه آورده و آنها را فرهنگ 192 کشور شرکت کننده آشنا کنند.
 • در برنامه های نوآورانه شرکت کنند تا ایده های دانش آموزان به نمایندگان کل دنیا ارائه شود.
 • منابعی را در اختیار معلمّان قرار داد تا کنجکاوی دانش آموزان را برانگیزند.
 • دانشجویان را در نمایشگاه شرکت داد تا بتوانند در مباحث روز مختلفی شرکت و دخالت داشته باشند.
 • دانش آموزان را تشویق کنید تا یک قهرمان اکسپو 2020 دبی بشوند. و آگاهی کاملی در باره این پروژه به دست آورند.

بعد از 6 ماه نمایشگاه چه اتفاقاتی خواهد افتاد؟

بیش از 80% نمایشگاه اکسپو 2020 بعد از اتمام نمایشگاه نیز باقی مانده و مورداستفاده قرار خواهد گرفت. برای مثال الوصل پلازا باقی خواهد ماند.

 • غرفه پایداری تبدیل به ترا شده و مرکز کودکان و دانش خواهد شد.
 • غرفه تحربک به یک ساختمان تجاری تبدیل می شود.
 • غرفه امارات متّحده عربی باقی مانده و توسط دولت امارات اداره خواهد شد.

منطقه 2020 این امکانات و امکانات دیگری را خواهد داشت.

این شهر به شهر آینده تبدیل خواهد شد. مکانی برای مبترکان، خانواده ها، هنرمندان و پیشگامان. تاریخ واگذاری منطقه 2020 در اکبتر 2021 خواهد بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی