افزایش قیمت بیت‌کوین/ در مرز ۱۰هزار دلار

ورود قیمت بیت‌کوین به کانال 9 هزار دلاری، پس از نگران کردن طرفداران خود با قیمت حدود 7 هزار دلار، شاخص‌های فنی نشان می‌دهد که این پول دیجیتالی باز هم روند صعودی خود را از سر گرفته و به سوی 10 هزار دلار پیش می‌رود.

افزایش قیمت این پادشاه پول‌های دیجیتالی، سبب شد سرمایه‌داران بیت‌کوین، در کمتر سه روز، 25 درصد سود کنند.

پیش از تصحیح روند نزولی ارزش بیت‌کوین در روزهای اخیر و رسیدن قیمت معامله به 7300 دلار، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند قیمت آن به 6400 دلار و یا حتی تا 6000 دلار نیز سقوط کند. با این حال، بیت‌کوین، با افزایش قیمت ناگهانی خود و رسیدن به 10 هزار و 484 دلار در روز شنبه، خط بطلان بر این باورها کشید.

گفتنی است که این قیمت، با بازگشت سریع به کانال 9 هزار دلار مواجه شد، اما باز هم در حال پیش رفتن به سمت 10 هزار دلاری شدن است. در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در مرز 9 هزار و 500 دلار قرار دارد.

اصلی‌ترین دلایل نوسانات قیمت این هفته بیت‌کوین، موفقیت گوگل در ساخت کامپیوتر محاسباتی کوانتومی، و همچنین شکست فیس‌بوک در ساخت پول دیجیتالی خود، لیبرا، اعلام شده است.

کارشناسان این افزایش دو رقمی را با اظهارات رئیس جمهور چین شی جینپینگ مبنی بر اینکه دومین اقتصاد بزرگ جهان باید تسریع در پذیرش فناوری blockchain داشته باشد ، مرتبط کرده اند. از این گذشته ، چین یکی از بزرگترین منابع تقاضا برای ارزهای رمزنگاری شده در 2017 بود.

ناظران برجسته ای همچون آنتونی پامپلیانو بر این عقیده اند که حمایت عمومی رئیس جمهور چین از فناوری blockchain ، ایالات متحده و سایر کشورها را مجبور به پذیرش این فناوری می کند ، که شاید بیت کوین را تقویت کند.

بنابراین جامعه سرمایه گذار انتظار دارد که این تجمع ادامه یابد. با این حال برخی از ناظران نگران این هستند که خوش بینی بازار زودرس باشد ، زیرا چین در حال تولید نسخه دیجیتالی از ارز خود است و بعید است که ممنوعیت خود را برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده لغو کند.

منبع : coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی