پرینتر سیار فوجی فیلم برای تلفن های همراه

در حالی که تولیدکنندگان دوربین کمابیش به ساخت محصولات دیجیتال روی آورده اند، در این بین هستند افرادی که با چاپ عکس هایشان سعی می کنند یاد و خاطره گذشته ها را زنده کنند. پرینترهای ویژه موبایل نیز از آن دست محصولاتی هستند که برای این گروه از مخاطبان [عموما جوان] ساخته شده اند و INSTAX فوجی فیلم از جمله برندهایی است که به این خواست مخاطبان جوان پاسخ داد.

تازه ترین پرینتر موبایل فوجی فیلم INSTAX Mini Link نام دارد که گرچه از لحاظ امکانات چندان اغوا کننده به نظر نمی رسد اما به واسطه برخی قابلیت هایش میتواند مورد توجه قرار بگیرد.

قابلیت اصلی و اولیه یک پرینتر موبایل بسیار ساده است؛ شما عکسی را از گوشی خود برای پرینتر ارسال می کنید و دستگاه آن را با تکنولوژی زیرو اینک برایتان چاپ می کند. این کار معمولا از طریق اپلیکیشنی انجام می شود که به کاربران امکان می دهد عکس های خود را با فریم ها و استیکرهای رنگارنگ تزئین کنند.

INSTAX Mini Link علاوه بر قابلیت هایی که به آنها اشاره شد دارای وضعیت جدیدی است که در ادامه به آن اشاره می کنیم. به لطف مد جدید موسوم به ویدیو پرینت کاربران میتوانند کلیپ مورد نظر خود را پخش کنند و در لحظه ای خاص که مدنظرشان است ویدیو را متوقف و آن را پرینت کنند. یکی دیگر از وضعیت های در نظر گرفته شده برای اپ این پرینتر پارتی نام دارد که با کمک آن میتوانید عکس های موجود در پنج گوشی مختلف را با هم ترکیب کرده (یا به صورت مرتب یا به صورت تصادفی) و نسخه چاپی از این کلاژ را تهیه نمایید.

این پرینتر اما قابلیتی دارد که تا بحال در هیچ یک از چاپگرهای موبایل شاهدش نبوده ایم و آن حسگرهای حرکتی است.

سنسورهای یاد شده می توانند به پرینتر بگویند که چه کاری را انجام دهد، مثلا با ایستاده نگه داشتن پرینتر به آن دستور می دهید که نسخه های متعدد از یک عکس را چاپ کند. جالب ترین و در عین حال مضحک ترین قابلیت این دستگاه نیز امکان استفاده از آن به عنوان ریموت کنترل مبتنی بر حرکت برای دوربین تلفن های همراه است. با کج کردن پرینتر میتوانید تصویر را بزرگنمایی یا کوچک نمایی کنید و سپس از آن عکس بگیرید.

این پرینتر قرار است که از فردا با قیمت ۹۹.۹۵ دلار به فروش برسد. نکته پایانی اینکه چاپ عکس با این دستگاه صرفا روی کاغذهای مخصوص INSTAX امکان پذیر است.

منبع : theverge

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی