کارگو چیست و چه انواعی دارد؟

کارگو چیست و چه انواعی دارد؟

کارگو یا فریت اصطلاحا به فعالیتی گفته می شود که برای انتقال کالاها و محصولات ار یک نقطه به نقطه دیگر گفته می شود. این کار ممکن است از طریق مسیر آبی، هوایی یا زمینی صورت بگیرد.

در اصل کارگو برای باربری کالاها از طریق کشتی گفته می شود. ولی امروزه از اصطلاح کارگو برای همه انواع حمل و نقل از قبیل حمل با کشتی، راه آهن، کامیون، وانت، کانتینر و غیره نیز استفاده می شود.

اگرچه اصطلاح کارگو برای تمامی انواع حمل و نقل استفاده می شود ولی این به این معنی نیست که برای ارسال کیف شخصی خود یا سایر وسایل مورد استفاده شخصی هم از این اصطلاح استفاده شود. بلکه این اصطلاح برای اهداف تجاری و حمل و نقل بارهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کارگو با چه عنوانی در بین مردم عادی مصطلح شده است؟

گذشته از معنی و مفهوم واقعی کارگو، در بین تاجرانی که با کشور چین و علی الخصوص افرادی که با ایوو و گوانگژو در حال مراودات تجاری هستند. شرکت کارگو به شرکتهایی اطلاق می شود که  ایرانی یا غیر ایرانی بوده و در شهرهای مختلف چین مستقر هستند و خدمات بازرگانی بین المللی از قبیل همکاری در کالایابی در چین، انجام مذاکرات بین المللی با شرکتهای چینی، بازرسی کالا در مبدا و تحویل کالا و حمل و نقل بین المللی را نیز بر عهده دارند.

این شرکتها معمولا با دریافت دستمزدی به صورت کمیسیون از کل مبلغ خرید یا یک مبلغ قراردادی خدمات مزبور را به افرادی که علاقمند به شروع تجارت با چین هستند ارائه می دهند.کارگو چیست و چه انواعی دارد؟

مشتریان این شرکتها هم اکثر افرادی هستند که اعتمادی به طرفهای چینی نداشته و سعی دارند به نوعی خرید از چین خود را با این کار گارنتی کنند و مسئولیت کار را بیشتر بر عهده شرکت مزبور قرار دهند.

 

راهنمای جامع اینکوترمز 2020

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی