کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

کریسمس در چین

در چین فقط حدود یک درصد از مردم مسیحی هستند. بنابراین اغلب مردم چین حسّ خاصّی نسبت به کریسمس ندارند. کریسمس فقط در شهرهای بزرگ چین جشن گرفته می شود.کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

کریسمس در چین در چین فقط حدود یک درصد از مردم مسیحی هستند. بنابراین اغلب مردم چین حسّ خاصّی نسبت به کریسمس ندارند. کریسمس فقط در شهرهای بزرگ چین جشن گرفته می شود.

 

در این شهرهای بزرگ ما شاهد درخت کریسمس، نورپردازی های مخصوص کریسمس و تزئینات خیابانی هستیم. بابانوئل در چین “شن دان لائو رن” نامیده می شود و مثل اروپا و آمریکا در فارشگاههای بزرگ چین نیز دیده می شود.

 

کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

بعضی از کارمندان پستی هم موقع تحویل نامه لباس بابانوئل بر تن دارند.

کریسمس در چین، بیشتر به رویدادی قابل احترام برای جوانان جهت اهداء هدایا به همدیگر توسّط زوجهای جوان تبدیل شده است.

تعداد خیلی کمی از خانواده ها در سال نوی میلادی درخت کریسمس در خانه خود تزئین می کنند. افرادی هم که این کار را می کنند هزینه چندانی برای این کار نمی گذارند. با درخت کریسمس پلاستیکی و روبانهای کاغذی تزئین می کنند.

قسمت جالب ماجرا هم اینجاست که اکثر کشورهای جهان درخت کریسمس خود را از چین وارد می کنند. ولی برای استفاده توسّط خودشان ساست به خرج می دهند.

برخی از افراد هم در روز کریسمس در چین به آواز خواندن می روند. گرچه افراد زیادی این کار آنها را درک نمی کنند. ولی Jingle Bells آهنگ مخصوص کریسمس در چین هست.

کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

با کریسمس در چین بیشتر شبیه روز ولنتاین یا سنت پاتریک برخورد می شود.

یک روز برای بیرون رفتن با دوستان و اعضاء خانواده یا نامزدشان هست. روزی برای خرید و خوش گذرانی در بیرون از خانه محسوب می شود.

از جمله روشهای معمول جشن گرفتن کریسمس در چین می توان به دیدن فیلم، رفتن به بار، کارائوک یا آوازخوانی و همچنین خرید اشاره کرد.

کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

چاینا دیلی می گوید شب کریسمس بزرگترین روز خرید در سال است. زوجهای جوان معمولا آن را یک روز عاشقانه می دانند. اسکیت روی یخ و بازدید از پارکهای تفریحی نیز از سرگرمی های رایج این روز هستند.

کریسمس در چین جشن گرفته می شود ؟

 

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی