تلگرام رسماً راه‌اندازی شبکه بلاکچین TON و عرضه رمزارز گرم را تأیید کرد

تلگرام که از سال گذشته و پس از جذب سرمایه‌ای هنگفت در مورد پروژه TON سکوت کرده بود، قوانین استفاده از این شبکه را اعلام کرده است.

این کمپانی در سایت خود مطالبی را در مورد شبکه باز تلگرام (TON) و توکن های گرم (Gram) در قالب قوانین استفاده از اپلیکیشن کیف پول گرم منتشر کرده است. بر این اساس کیف مذکور نه تنها به عنوان محصولی مجزا ارائه می شود بلکه در اپلیکیشن پیام رسانی تلگرام نیز ادغام خواهد شد.

کیف پول گرم از هفته قبل به نسخه آلفای تلگرام iOS اضافه شده بود.

این شرکت همچنین روی گفته های قبلی در مورد عدم کنترل شبکه باز تلگرام نیز تایید کرده است:

ما روی شبکه بلاکچین TON کنترلی نداریم و از اینرو نمی توانیم تضمین کنیم که جزییات تراکنش های ثبت شده از طریق سرویس ها در TON اعتبارسنجی و تایید خواهد شد.

کیف پول توسط یکی از شعبات تلگرام با عنوان Telegram FZ-LLC ارائه خواهد شد که در لندن واقع شده است. بر اساس قوانینی که در سایت منتشر شده، این شرکت اطلاعات شخصی یا کلیدهای خصوصی را ذخیره نخواهد کرد:

مسئولیت مدیریت و حفظ امنیت اطلاعات هویتی بر عهده خود شما قرار دارد و در صورت مفقودی آنها ما توانایی بازیابی این اطلاعات برای کمک به شما را نداریم و ممکن است دیگر امکان دسترسی به گرم را نداشته باشید.

کمپانی تحت نظر پاول دورف همچنین در مورد فرایند پردازش و تایید تراکنش ها در TON نیز هشدارهایی داده است:

تراکنش های شما ممکن است تکمیل نشده یا با تاخیر مواجه شوند. همچنین احتمال دارد برای داد و ستدها در TON هزینه ای در نظر گرفته شود که میزان و نوع آن از کنترل ما خارج است.

تلگرام در ماه گذشته بستر تست شبکه TON و نرم افزار مدیریت نود آن را راه اندازی کرد. آنطور که تسترهای این سیستم گفته اند، سرعت تراکنش در شبکه بلاکچین تلگرام فوق العاده بالاست.

منبع : coindesk

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی