گزارش های جدید از ووهان و چین/ اخبار از فوتی های بیشتری حکایت دارد!

گزارش های جدید از بیماری ناشی از کرونا ویروس در چین/  بر تعداد کشته شدگان افزوده می شود.

مقامات چینی از مرگ 15 نفر دیگر در ووهان چین خبر دادند.ویروس به استرالیا و جاهای دیگر نیز شیوع پیدا کرده است.

گزارش از نیویورک تایمز

مطالعات نشان می دهد افرادی که هیچ نشانه ای از بیماری ندارند هم میتوانند ناقل این ویروس باشند.

 

15 کشته بیشتر در ووهان

در حالیکه چین سال نوی خود را در روز شنبه شروع کرد، گزارش ها نشان دهنده فوت 15 نفر بیشتر در شهر ووهان چین هستند. سایر کشورها از جمله استرالیا هم گزارش دادند ویروس به آنجا نیز رسیده است. آخرین گزارش مرگ و میر منتشره در شهر ووهان، آمار کشته های چین را به 41 نفر رساند. فقط سه مورد از مرگ و میرها خارج از ووهان بوده است. یکی در شهر دیگری از استان خو بی، یکی در استان خ بی و در هیلونگجیانگ در نزدیکی مرز روسیه.

مقامات گفتند آخرین قربانیان در محدوده سنّی 55 تا 87 سال قرار داشتند. 11 نفر مرد و 4 نفر زن آخرین قربایبان کرورناویروس بودند.

 

مقامات گفتند اوایل شنبه 400 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با گزارشات جدید تعداد مبتلایان به این بیماری مرز 1300 نفر را رد کرد. محدودیت های سفر برای 12 شهر اعمال شده است. این در الی است که به خاطر تعطیلات سال نو، پر سفرترین روزهای سال می باشد.

تمام مرگ و میر ناشی از این بیماری در چین بوده است. امّا مسافران خروجی از ووهان این ویروس را به سایر کشورها نیز منتقل کرده اند. مواردی در استرالیا، مالزی، نپال، ویتنام، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، تایلند،  فرانسه و ایالات متّحده گزارش شده است.

 

محقّقان می گویند افراد بدون علائم هم می توانند ناقل ویروس باشند.

مجلّه پزشکی لنست روز جمعه مطالعه ای منتشر کرد. بر اساس گزارش لنست افرادی که حتّیعلائم بیماری را نشان نمی دهند، می توانند گسترش دهنده بیماری باشند.

محققّان یک خانواده 7 نفری را در شنزن چین مطالعه کردند. که پنج نفر از آنها به شهر ووهان سفر کرده بودند. دو نفر از آنها با بستگان آلوده در بیمارستان تماس برقرار کرده بودند. آزمایشاتی که انجام شد، پس از پرواز به خانه متوجّه شدند که شش نفر از خلنواده دارای کروناویروس بودند. از زجمله یکی از آنا که به ووهان نرفته بود.

این مطالعه نشان داد که یکی از اعضای خانواده که کودک بود علامتی نشان نمی داد ولی ناقل ویروس بود. این نشان می دهد افراد مبتلا ممکن است بدون اطّلاع خودشان باعث گسترش ویروس شوند.

یوئن کووک یونگ نویسنده ای مطالعه می گوید: این نشان می دهد که این ویروس می تواند بین اعضای یک خانواده یا بین اعضای شهر یا از شهری به شهر دیگر بدون نشان دادن علامتها گسترش پیدا کند. دکتر یوئن این بیماری را ذات الریه بدون علامت توصیف کرد.

محقّقان هشدار دادند این مطالعه محدود به موارد اولیّه ویروس است. و ارزیابی عوامل خطر در این مرحله دشوار است. امّا آنا با توجّه به علائم اولیّه انتقال بدون علامت، بر اهمیّت قرنطینه کردن بیماران در اسرع وقت تاکید کردند.

محقّقان هشدار دادند این مطالعه محدود به موارد اولیّه ویروس است. و ارزیابی عوامل خطر در این مرحله دشوار است. امّا آنا با توجّه به علائم اولیّه انتقال بدون علامت، بر اهمیّت قرنطینه کردن بیماران در اسرع وقت تاکید کردند.

مطالعه دیگری در لنست نشان از سباهتهایی بین این بیماری با سارس دارد. سارس در سالهای 2002 و2003 موجب کشته شدن 800 در سرتاسر جهان شد. شیوع سارس هم از چین سروع شده بود. علائم شامل تب، سرفه خشک و تنگی نفس بود.

چین در حال ساخت بیمارستان برای مقابله با شیوع این بیماری است. زمان اتمام پیش بینی شده برای احداث بیمارستان: 10 روز

چین در حال ساخت بیمارستان برای مقابله با شیوع این بیماری است. زمان اتمام پیش بینی شده برای احداث بیمارستان: 10 روز

محلّ احداث بیمارستان/ این بیمارستان برای مقابله با شیوع کوروناویروس جدید در حال ساخت است. قرار است ده روزه به بهره برداری برسد.

 

ماشین آلات خیلی زیادی برای این کار گردآوری شده است. کارگران و مهندسان زیادی مشغول این پروژه هستند.

با توجبه به تحت قشار بدن مقامات چینی، برای نشان دادن پاسخی عاطفی به شیوع کوروناویروس، ساخت این بیمارستان را برای مقابله با شیوع بیماری شروع کردند. آنها امیدوارند ساخت این بیمارستان را ده روزه تکمیل کنند.

دولت ووهان روز جمعه اعلام کرد که در حال ساخت بیمارستان هو شن شان هست. این بیمارستان برای درمان صدها مبتلا به کوروناویروس جدید است. این بیمارستان دارای 1000 تختخواب است. پیش بینی می شود کارهای احداث آن در 3 فوریه تکمیل شود.

برای ساخت آن از بیمارستان مقابله با سارس که در سال 2003 ساخته شد الگوبرداری کردند.

برای احداث آن 35 دستگاه بیل مکانیکی، 10 دستگاه بولدوزور و 8 دستگاه غلتک برای زیرسازی بیمارستان اعزام شده است. زمین مبوطه به مساحت 270000 فوت مربع در منطقه کییدیان ووهان واقع شده است. این زمین در ساحل شرقی رودخانه یانگ تسه واقع شده است.

با توجّه به سؤالات فراوان از دولت برای پاسخگویی در قبال این مشکل، احداث بیمارستان در کمتر از دو هفته می تواند نشانی از تعهد دولت در قبال سلامت مردم باشد.

 

منبع: نیویورک تایمز

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی