10 منطقه برتر چین از لحاظ فن آوری

10 منطقه برتر چین از لحاظ فن آوری

طبق گزارش جدیدی ظرفیت‌های نوآوری منطقه‌ای چین در سال ۲۰۲۰، گوانگ دونگ (Guangdong)، پکن، جیانگ‌سو (Jiangsu)، و شانگهای نوآورترین مناطق این کشور محسوب می‌شوند و بیش از ۵۰ درصد از بودجه پژوهش‌های بنیادی کشور را در اختیار دارند.10 منطقه برتر چین از لحاظ فن آوری

در این گزارش ذکر شده مناطق شرقی چین همچنان در نوآوری پیشتاز هستند و پنج منطقه از ۱۰ رتبه برتر را به خود اختصاص داده‌اند. شانچی (Shaanxi)، چونگ کینگ (Chongqinq) و سیچوان (Sichuan) هم مناطق نوآور غرب این کشور هستند.

به گفته لیو شیه‌لین (Liu Xielin) مسئول تیم پژوهشی گزارش و رئیس مرکز تحقیقات نوآوری و کارآفرینی دانشگاه «آکادمی علوم چین» مناطق پیشرو در حال افزایش سرمایه‌گذاری خود در علم و فناوری هستند.

اینترنت، کلان داده‌ها، و رایانش ابری به عنوان نمایندگان انقلاب فناوری اطلاعات، محدودیت‌ّهای جغرافیایی نوآوری را از بین برده و بر سیاست‌گذاری‌ها نیز تاثیر به سزایی می‌گذارند.

10 منطقه نوآوری برتر چین طبق گزارش جدیدی ظرفیت‌های نوآوری منطقه‌ای چین در سال ۲۰۲۰، گوانگ دونگ (Guangdong)، پکن، جیانگ‌سو (Jiangsu)، و شانگهای نوآورترین مناطق این کشور محسوب می‌شوند و بیش از ۵۰ درصد از بودجه پژوهش‌های بنیادی کشور را در اختیار دارند. در این گزارش ذکر شده مناطق شرقی چین همچنان در نوآوری پیشتاز هستند و پنج منطقه از ۱۰ رتبه برتر را به خود اختصاص داده‌اند. شانچی (Shaanxi)، چونگ کینگ (Chongqinq) و سیچوان (Sichuan) هم مناطق نوآور غرب این کشور هستند. به گفته لیو شیه‌لین (Liu Xielin) مسئول تیم پژوهشی گزارش و رئیس مرکز تحقیقات نوآوری و کارآفرینی دانشگاه «آکادمی علوم چین» مناطق پیشرو در حال افزایش سرمایه‌گذاری خود در علم و فناوری هستند. اینترنت، کلان داده‌ها، و رایانش ابری به عنوان نمایندگان انقلاب فناوری اطلاعات، محدودیت‌ّهای جغرافیایی نوآوری را از بین برده و بر سیاست‌گذاری‌ها نیز تاثیر به سزایی می‌گذارند. منبع: اخبار چین

منبع: اخبار چین

 

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی