واردات از چین

برای کارآفرینانی که به تازگی تجارت را شروع کرده اند. یکی از سخت ترین امور، نحوه انجام صادرات و واردات و فهم راه و رسم ورود به این امر است. سؤالاتی از قبیل:

 • صادرات چیست؟

 • واردات چیست؟

 • نحوه انتخاب محصول جهت واردات چگونه است؟

 • کدام محصول را برای واردات یا صادرات انتخاب کنم؟!

 • پرسودترین زمینه ها کدام زمینه ها هستند؟

 

برای کارآفرینانی که به تازگی تجارت را شروع کرده اند. یکی از سخت ترین امور، نحوه انجام صادرات و واردات و فهم راه و رسم ورود به این امر است. سؤالاتی از قبیل: صادرات چیست؟ واردات چیست؟ نحوه انتخاب محصول جهت واردات چگونه است؟ کدام محصول را برای واردات یا صادرات انتخاب کنم؟! پرسودترین زمینه ها کدام زمینه ها هستند؟

 

ما در این وبسایت سعی داریم اطّلاعات لازم و ضروری برای تجارت را ارائه کنیم. بحث ما در این قسمت بر روی نحوه واردات و بالاخص واردات از چین متمرکز خواهد بود.

انتخاب محصولات مناسب، برای تجارت شما بسیار مهم است. اگر کالای اشتباهی را برای تجارت خود انتخاب کنید، مرحله بعدی کار که همانا فروش در بازار مقصد هست بسیار سخت خواهد بود.

 

محصولات شما باید دارای دو معیار زیر باشند:

 1. کالایی که انتخاب می کنید باید از سودآوری کافی برخوردار باشد.
 2. محصولی که انتخاب می کنید باید در زمینه مورد علاقه شما باشد.

 

محصولات شما باید دارای دو معیار زیر باشند: کالایی که انتخاب می کنید باید از سودآوری کافی برخوردار باشد. محصولی که انتخاب می کنید باید در زمینه مورد علاقه شما باشد.

 

نکاتی برای یافتن سودآورترین اقلام برای واردات از چین:

 

 • تحقیقات خود را انجام دهید.

تحقیقات شاید مهمترین بخش این فرایند باشد. اگر این بار اوّل شما برای واردات از چین است. دقیق باشید. اطّلاعات بیشتری برای تجارت با چین کسب کنید.

برخی نکات مهم که شما باید بدانید:

 • حقوق شما به عنوان واردکننده:

از تامین کننده خود چه چیزی می خواهید. او چه وظیفه ای در قبال شما دارد؟!

 • نقشه اقتصادی چین:

دانستن محل تولید محصولات مهم است. هر منطقه ای از چین کالای خاص خود را دارد. ابتدا اطلاعات لازم را کسب کنید. سپس مستقیم به آن شهر بروید.

 • مجوّز واردات:

مدارک لازم را داشته باشید. واردات نیازمند ترخیص در کشور مقصد است. ابتدا ثبت سفارش بگذارید. و سپس اقدام به خرید کنید.

 • سبک یا فرهنگ تجاری چین:

از فرهنگ تجارت چین علم کسب کنید. با اطلاعات کافی به چین سفر کنید. چشم بسته نروید. تا حسابی سود ببرید.

 • مشکل زبان:

زبان عامل اصلی ارتباطی است. خیلی از چینی ها زبان انگلیسی بلد نیستند. با شرکتهایی ارتباط برقرار کنید که قدرت برقراری ارتباط با آنان را داشته باشید. در صورت لزوم مترجم به خدمت بگیرید.

 

داشتن این اطّلاعات به شما کمک می کند. اگر با علم کافی به چین سفر کنید متضرّر نخواهید شد. و سود کافی خواهید برد.

 • محصولی را انتخاب کنید که تقاضا برای آن زیاد است.

مهمترین فرایند واردات از چین، یافتن کالای مناسب برای این کار است. مثلا اسباب بازی و پوشاک و … از کالاهایی هستند که همواره تقاضا وجود دارد. به شرطی که اطلاعات کافی در مورد کالاها داشته باشید. این کالاها فقط مثال بودند.

در لیست زیر محبوب ترین کالاهای چینی را آورده ایم:

 1. پوشاک.
 2. الکترونیک.
 3. پلاستیک و سایر کالاهای ساخته شده از پلاستیک.
 4. اکسسوری ها.
 5. لوازم کوچک آشپزخانه.

این محصولات غالبا به صورت انبوه تولید می شوند. خرید آنها به صورت عمده هم سودآور خواهد بود. با این حال قبل از خرید از مجاز بودن کالا در کشور مطّلع شوید.

به عنوان خریدار وظیفه شما انتخاب بهترین تامین کننده است. این امر زمانی سخت است که دارید از کشور دیگری خرید می کنید. برای این کار باید وقت کافی بگذارید. اشتباه در این مرحله، ممکن است شما را ورشکسته کند. اساسی ترین و حیاتی ترین مرحله کار را جدّی بگیرید.

سه نوع تامین کننده مختلف در چین وجود دارند:

 • کارخانه:

کسی که محصول خاصی را تولید می کند. محصولی که خاص و دارای کیفیت صادراتی است. بهترین قیمت کالا را کارخانه می دهد. ولی حداقل سفارش آنها بالا هست.

 • شرکتهای بازرگانی:

شرکت بازرگانی قبلا با کارخانه های مختلف ارتباط ایجاد کرده است. تولید کننده نیست. ولی حداقل سفارش آنها کمتر است. برای بازرگانان تازه کار، این نوع تامین کننده مناسب است. با سرمایه کم، کالاهای متنوّعی می توان خرید.

 • واسطه گر:

کسی که نماینده محلی در چین است. وظیفه خرید شما را بر عهده گرفته است. برای کسانیکه امکان اقامت بیشتر در چین ندارند نیاز ضروری است.

انتخاب تامین کننده تصمیم خیلی مهمی است. پایه و اساس کار شما برای واردات از چین از این نقطه شروع می شود.

 

اینجا چند دستورالعمل مفید برای انتخاب تامین کننده برای شما دارم:

 • چند تامین کننده از اینترنت یا حضوری پیدا کنید.
 • درخواست نمونه کالا کنید.
 • تامین کننده ای که شرایط بهتری دارد را انتخاب کنید.
 • به حداقل سفارش دقّت داشته باشید. بسته به نیاز خود آن را بسنجید.
 • تماسی ویدئویی برقرار کرده، محل کارخانه را بررسی کنید. (با این حال نمی شود فقط به این امر اکتفا کرد.)
 • جزئیات بیشتری از آنها طلب کنید. بازخورد مشتریان آنها را هم ببینید.

ما دستورالمل جامع نحوه خرید کالا از چین را در مقاله دیگری نوشته ایم. در صورت نیاز لینک زیر را باز کرده و مطالعه بفرمائید.

راهنمای جامع کالایابی در چین

 

با گذشت زمان با نحوه صحیح واردات از چین آشنا خواهید شد. فقط در اوایل کار مقداری حساس تر عمل کنید. به مروز زمان روال کار دستتان می آید. تولید کننده و شرکت بازرگانی با همدیگر فرق اساسی دارند. سعی کنید بازدید میدانی از تامین کننده داشته باشید.

 

20 کالای سودآور برای واردات از چین:

 

 • شارژرهای بی سیم تلفن همراه

شارژرهای بی سیم موبایل یکی از 20 محصول برتر و جدید مناسب برای واردات از چین هستند.

تحرّک و راحتی بیشتری فراهم می کنند. در نتیجه طرفداران زیادی دارند. محبوبیت این محصول هر روز بیشتر می شود. قابلیت های متنوّعی دارند. در نتیجه در طرحها و انواع مختلف تولید و عرضه می گردند. نسخه های بی سیم نه تنها کربری راحتی دارند. بلکه با مدلهای بیشتری نیز سازگار هستند. برای واردات، جزء محصولات پرطرفدار چینی است.

 

 • ساعت اسپورت هوشمند مردانه

در مورد لوازم جانبی خیلی از مردان به مارک اهمیت نمی دهند. تمرکزشان بیشتر بر روی عملکرد است. در یک ساعت ورزشی قابلیت آن است که برای مشتری مهم است. این ساعهتا با اشکال و طرحهای مختلف ارائه شده اند. انواع گوناگونی دارند. قیمت عمده این محصولات در چین مناسب است. به نظر می آید که واردات آن به کشور  سودده خواهد بود.

 

 • آیفون تصویری با قابلیت ثبت ویدئو

فیلمها را می توان به صورت آنلاین مشاهد کرد. محصولی برای هوشمندسازی خانه است. از آنها می توان مثل دوربین امنیتی خانه استفاده کرد. می توان آن را به اینترنت وصل کرده از تلفن هوشمند کنترل نمود. از آنجا که هنوز محصول جدیدی هستند مردم به صورت آنلاین دنبال این کالا هستند. اگر قابلیت فروش آن را داشته باشید، محصول بدی نیست.

 

 • دوربین های امنیتی IP

 

دوربین پروتکل اینترنت یا IP در مقایسه با نوع ساده آن، کاربری آسان تری دارد. این دوربین می تواند به اینترت وصل شود. در نتیجه هر آن می توان خانه یا محل کار را کنترل کرد. شما می توانید این کالا را هم به صورت اینترنتی از چین پیدا و خرید کنید. برای واردات از چین گزینه بدی نیست. ولی باید تخصّص لازم و کافی آن را داشته باشید.

 

 • آینه های LED

آینه های LED یکی از محصولات خوب برای واردات. اینها کار خانمها در اطاق آرایش را راحت کرده و همچنین نوع بزرگتر آنها برای استفاده در نزد روشویی مناسب هستند.

 

چراغهای LED به یک محصول خوب تبدیل شده اند. برای آرایش خانمها خیلی مناسب هستند.نسبت به لامپهای معمولی ارزان تر و مقاومتر هستند. با آمدن این آینه ها دیگر نمی شود آینه های قدیمی را استفاده کرد. محصول مناسبی برای واردات هستند. نوع باتری دار و نوع باسیم آن موجود است.

 

 • وای فای

ریپیتر وای فای یکی دیگر از محصولات مناسب برای واردات از چین است. ما 0 محصول برتر وارداتی را در وبسایت خودمان لیست کرده ایم

 

مودم های وای فای یکی از محصولات پرفروش الان هستند. تقریبا هر خانه و محل کاری به آن نیاز دارد. تامین کنندگان زیادی تحت برندهای مختلف دارد. تنوّع بالای طرح و رنگ و قیمت دارد. مودم های وای فای مسافتهای مختلفی را پوشش می دهند. هر برند قابلیت خاصّ خود را دارد. شما می توانید این زمینه را به عنوان یکی از سلایق وارداتی خود انتخاب کنید. الکترونیک زمینه ای تخصّصی هست. باید از تخصّص کافی برای این کار برخوردار باشید.

 

 • گردن بند و زیورآلات مراسمات

 

گردن بند و زیور آلات ارزان قیمت نیز فروش بدی ندارند. خیلی ها هستند که این کالا را از چین وارد می کنند. فروش آن را باید بلد باشید. باید بازار فروشش را داشته باشید و بعد خرید کنید

 

گردن بندهای مراسمات یکی از زیورآلات واردتی از چین هستند. اینها فقط در رویدادهای خاص استفاده می شوند. گهگاهی کاربری دارند. این کالاها بسته به هنر و سنگ به کار برده شده در آنها گاها گران قیمت هم هستند. قیمت عمده این کالاها خیلی مناسب است. می توانید بسته به کشش بازار هدف خود این کالا را نیز برای واردات از چین انتخاب کنید. با قیمت عمده خریده و به مصرف کننده بفروشید.

 

 • کوله پشتی مدرسه

 

واردات کوله پشتی مدرسه نیز در تیراژ بالایی توسط واردکنندگان کشورهای مختلف انجام می شود. یکی از بیست محصول پرفروش چینی ها به کشورهای خارجی است.

 

کوله پشتی مدرسه یکی از کالاهای پرفروش چینی ها هست. چین این کالا را به خیلی از کشورها می فروشد. قیمت ارزان چینی ها بازار خوبی برای آنها باز کرده است. کوله پشتی مدرسه هر ساله برای هر دانش آموزی لازم است. نوع محکمتر آن قیمت بالاتری دارد. ولی در کل قیمت آن در چین مناسب است. تاجران زیادی از کشورهای مختلف واردات کوله پشتی از چین را انجام می دهند.

 

 • سرخ کن یا ایرفرایر

 

ایرفرایر یا سرخ کن هوا محصول مناسبی برای استفاده در هر آشپزخانه ای است. قیمت خوب آن در چین باعث شده تا به گزینه خوبی برای واردات به خیلی از کشورها تبدیل شود

 

ایرفرایر یا سرخ کن هوا محصول مناسبی برای آشپزخانه است. امروزه مردم به سلامت غذا اهمیت می دهند. قیمت مصرف کننده بالای آن گاها خریدار را اذیت می کند. شما با قیمت خوبی می توانید آن را در چین به صورت عمده خرید کنید. و به صورت رقابتی بفروشید. محصول مناسبی برای واردات به اکثر کشورها به حساب می آید.

 

 • بالشتک ارتوپدی

 

این بالشتکها الن به یکی از موارد خوب برای واردت تبدیل شده اند. مناسب برای گردن و بین پا و بغل بدن و ...

 

محصولی که مورد توجه کسانی است که به سلامت خود فکر می کنند. این محصولات الان واردات خوبی به کشورهای اروپایی دارند. فروش آن در آمازون بالا است. معمولا از پارچه و پرکننده های مخصوص استفاده می شود. برای حالتهای مختلف خواب، طرحهای مخصوصی دارند. قیمت عمده فروشی آنها خیلی مناسب است. واردات به صورت عمده و فروش تکی آن سود خیلی خوبی می تواند داشته باشد.

 

محصولی که بیشتر مورد توجه کسانی است که به سلامت خود فکر می کنند.  این محصولات الان واردات خوبی به کشورهای اروپایی دارند. فروش آن در آمازون بالا است. معمولا از پارچه و پرکننده های مخصوص استفاده می شود. برای حالتهای مختلف خواب، طرحهای مخصوصی دارند. قیمت عمده فروشی آنها خیلی مناسب است. واردات به صورت عمده و فروش تکی آن سود خیلی خوبی می تواند داشته باشد.

 

 • دوربین دیجیتال 4K

دوربین دیجیتال چهار کا یکی از محصولات به روزی است که قیمتی که برندهای معروف برای آن اعلام می کنند قیمت بالایی هست. ولی شما می توانید از شرکتهای چینی که کیفیت مشابه را فراهم می کنند این کالا را با قیمت مناسب تهیه و واردات آن را انجام دهید.

دوربین دیجیتال 4 کا الان فروش خوبی دارد. مارکهای معروف قیمت بالایی ارائه می کنند. شرکتهای چینی کیفیت مطلوب و مشابه برندها را با قیمت بهتری ارائه می کنند. شما می توانید به قیمت عمده این کالا را خریداری و واردات از چین آن را نجام دهید.

 

 • چراغهای خورشیدی برای فضاهای باز

چراغهای خورسیدی یا سولار داراری سنسور محصولات خوبی برای روشنایی محیط زیست هستند. با توجه به نیاز بازار فروش واردات آن سود بدی ندارد. فقط باید بازار مصرفش را داشته باشید.

 

این چراغهای خورسیدی وسیله مناسبی برای محیط زیست هستند. دارای سنسور روشنایی در شب و خاموشی در صبح هستند. فروش خوبی به اکثر کشورها دارد. اگر بازار مصرف آن را داشته باشید. گزینه مناسبی برای واردات می باشد.

 

این چراغهای خورسیدی وسیله مناسبی برای محیط زیست هستند. دارای سنسور روشنایی در شب و خاموشی در صبح هستند. فروش خوبی به اکثر کشورها دارد. اگر بازار مصرف آن را داشته باشید. گزینه مناسبی برای واردت می باشد.

 

 • مجموعه برس آرایشی 24 قطعه

 

ست برس آرایشی 24 قطعه. این ستها الان صادرت خوبی از چین دارند. شما نیز گر بازار آن را داشته باشید گزینه خیلی خوبی برای واردت از چین است.

 

قبلا این ست ها فقط برای سالن فروخته می شد. الان برای مصرف در خانه هم فروش خوبی دارد. قیمت عمده آن در چین خیلی خوب است. فروش تکی مقرون به صرفه است. اگر توانایی فروش آن را دارید. برای واردات از چین بسیار مناسب است. وارد کرده و رقابتی بفروشید.

 

 • باد زننده یا کمپرسور باد تایر مینی

بادزننده یا کمپرسور باد تایر مینی. ایده جدیدی است. تقاضای خوبی خواهد داشت. این وسیله ابزاری مناسب برای هر ماشینی است. با داشتن آن در ماشین دیگر جای نگرانی در بیابان و دشت و صحرا نیست. می شود خود را تا یک جایی رساند. واردات آن سود خوبی دارد. چرا که فروش بالایی می تواند داشته باشد. باز هم بستگی به توان بازاریابی و فروش شما دارد.

 

بادزننده یا کمپرسور باد تایر مینی. ایده جدیدی است. تقاضای خوبی خواهد داشت. این وسیله ابزاری مناسب برای هر ماشینی است. با داشتن آن در ماشین دیگر نگرانی در بیابان و دشت و صحرا نیست. می شود خود را تا یک جایی رساند. واردات آن سود خوبی دارد. چرا که فروش بالایی می تواند داشته باشد. باز هم بستگی به توان بازاریابی و فروش شما دارد.

 

 • کفش ورزشی آبی

 

کفش های ورزشی آبی از جمله کالاهایی هستند که کسی تا زمانی که آن را نفهمد متوجه نمی شود که به آنها احتیاج داشته باشد. شما می توانید این محصولات را بصورت عمده از یک تولید کننده چینی سفارش دهید که طرح ها ، رنگ ها و اندازه های مختلفی را برای مردان ، زنان و کودکان به شما ارائه دهد. این محصول یک روند در حال توسعه در بین مشتریان است و برای فروش در ابتدای تابستان بسیار عالی است./واردات

 

کفش های ورزشی آبی از جمله کالاهای مناسب واردات هستند. تا زمانی که آن را نپوشید متوجه نمی شوید که چقدر به آنها احتیاج داشته اید. شما می توانید این محصولات را بصورت عمده از یک تولید کننده چینی سفارش دهید. طرح ها، رنگها و اندازه های مختلفی را برای مردان، زنان و کودکان ارائه داده اند. این محصول یک روند در حال توسعه در بین مشتریان دارد. برای فروش در ابتدای تابستان بسیار عالی است. اگر بازار فروش آن را دارید. اقدام به واردات این کالا بکنید. خیلی از کشورها طالب این کالا هستند. برندهای معروف قیمت بالایی دارند. چین آن را با قیمت خوبی عرضه می کند.

 

کفش های ورزشی آبی از جمله کالاهای مناسب واردات هستند. کسی تا زمانی که آن را نپوشد متوجه نمی شود که چقدر به آنها احتیاج داشته است. شما می توانید این محصولات را بصورت عمده از یک تولید کننده چینی سفارش دهید. طرح ها ، رنگ ها و اندازه های مختلفی را برای مردان ، زنان و کودکان ارائه داده اند. این محصول یک روند در حال توسعه در بین مشتریان دارد. برای فروش در ابتدای تابستان بسیار عالی است. اگر بازار فروش آن را دارید. اقدام به واردات این کالا بکنید. خیلی از کشورها طالب این کالا هستند. برندهای معروف قیمت بالایی دارند. چین آن را با قیمت خوبی عرضه می کند.

 

 • رینگ لایت سلفی

 

رینگ لایت سلفی/ واردات این کالا می تواند بسیار سودبخش باشد. محبوبیت بالای فضای مجازی و انتشار عکسهای شخصی باع شده تا نیاز بالایی به این وسیل برای گرفتن عکسهای زیبا از چهره خود تبدیل شود.

 

واردات این کالا می تواند بسیار سودبخش باشد. محبوبیت بالای فضای مجازی و انتشار عکسهای شخصی باعث شده تا نیاز بالایی به این وسیله برای گرفتن عکسهای زیبا از چهره خود وجود داشته باشد. محبوبیت آن در بین خانمها بیشتر است. برای افزایش کیفیت و نور فیلمها و عکسها استفاده می شود. اندازه و طرحهای گوناگونی دارند. می توانید آن را از عمده فروش بخرید. و به قیمت خوبی خرده فروشی کنید.

 

واردات این کالا می تواند بسیار سودبخش باشد. محبوبیت بالای فضای مجازی و انتشار عکسهای شخصی باعث شده تا نیاز بالایی به این وسیله برای گرفتن عکسهای زیبا از چهره خود تبدیل شود. محبوبیت آن در بین خانمها بیشتر است. برای افزایش کیفیت و نور فیلمها و عکسها استفاده می شود. اندازه و طرحهای گوناگونی دارند. می توانید آن را از عمده فروش بخرید. و به قیمت خوبی خرده فروشی کنید. 

 

 • اسپیکرهای هوشمند

 

بلندگوهای هوشمند تعدادی ویژگی مشابه تلفن هوشمند شما ارائه می دهند. اکثر مارک های معروف برای این نوع ابزارها بسیار گران قیمت هستند به طوری که می توانید با وارد کردن محصولات مشابه با هزینه کمتری به این بازار ضربه بزنید. تهیه کنندگان چین می توانند بلندگوهای هوشمند را با قیمت 9 دلار در هر عمده فروشی با همان ویژگی هایی که می توانید با 24.99 دلار خرده فروشی بدست آورند ، بفروشند.

 

بلندگوهای هوشمند ویژگیهای مشابه تلفن هوشمند شما ارائه می دهند. اکثر برندهای معروف برای این نوع ابزارها بسیار گران قیمت هستند. می توانید با واردات محصولات مشابه با هزینه کمتر از چین به جایگاه خوبی در بازار آن پیدا کنید. تهیه کنندگان چین می توانند بلندگوهای هوشمند را با قیمت حدود 9 دلار در هر عمده فروشی با همان ویژگی هایی که می توانید با 24.99 دلار خرده فروشی بدست آورید، بفروشند. اگر بازار مصرف آن را دارید می توانید واردات این کالا را با شرایط عالی انجام دهید.

 

 • ماسک گل دریایی

 

محصولات زیبایی آسیایی این روزها بسیار پرطرفدار هستند ، اما هنگام خرید در فروشگاه های خرده فروشی می توانند گران قیمت باشند. به عنوان مثال ، یک ماسک گل دریایی مرده با قیمت 10 دلار در هر بطری 250 میلی لیتری به فروش می رسد. با تهیه کننده صحیح چین ، می توانید محصولات مشابه را با قیمت 3 دلار در هر 250 میلی لیتر پیدا کنید و آن را مستقیماً از آسیا وارد کنید ، که می تواند به جذابیت آن بیفزاید.

 

محصولات زیبایی آسیایی این روزها بسیار پرطرفدار هستند ، اما هنگام خرید در فروشگاه های خرده فروشی می توانند گران قیمت باشند. به عنوان مثال، یک ماسک گل دریایی مرده با قیمت 10 دلار در هر بطری 250 میلی لیتری به فروش می رسد. با تهیه کننده صحیح چین، می توانید محصولات مشابه را با قیمت 3 دلار در هر 250 میلی لیتر پیدا کنید. و آن را مستقیماً از آسیا وارد کنید، که می تواند به جذابیّت آن بیافزاید. اگر امکانات فعالیت در این زمینه را دارید، فیلد کاری خوبی برای واردات از چین می باشد.

 

 • سیستم غلطک پوست یا رولر پوست

 

غلطک های درم برای ماساژ پوست فرد با هدف بهبود بافت پوست استفاده می شود. گفته می شود ، به همراه کرم صورت ، ترشح کلاژن برای رفع جای زخم و به حداقل رساندن منافذ را ترغیب می کند. این ابزار مدتی است که وجود دارد ، اما تا همین اواخر فقط توسط متخصصین پوست متخصص پوست مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه می توان غلطک های درما و کرم را به بازار عرضه کرد تا قیمت بسیار مناسبتری را برای مصرف کننده ایجاد کند ، بنابراین این یک فرصت خوب برای خرده فروشان است.

 

غلطک های درم برای ماساژ پوست فرد با هدف بهبود بافت پوست استفاده می شود. گفته می شود، به همراه کرم صورت، ترشح کلاژن برای رفع جای زخم و به حداقل رساندن منافذ را ترغیب می کند. این ابزار مدّتی است که وجود دارد. امّا تا همین اواخر فقط توسط متخصص پوست مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه می توان غلطک های درما و کرم را به بازار عرضه کرد. تا قیمت بسیار مناسبتری را برای مصرف کننده ایجاد کند. بنابراین این یک فرصت خوب برای خرده فروشان است. این کالا را با قیمت خوبی از عمده فروش چینی بخرید و فروش تکی آن را انجام دهید.

 

 • کیت اصلاح مردانه

 

این محصول نظافت شخصی و حرفه ای را آسان تر کرده است. همچنین منجر به افزایش تقاضا برای محصولات نظافت شخصی مانند جعبه نظافت آقایان شده است. این مورد محبوب است زیرا استفاده از آن بسیار آسان است. می تواند سفرهای آقایان را به سالن های گران قیمت یا آرایشگاه ها کاهش دهد. شما می توانید این کالا را از عمده فروشی با قیمت 10.50 دلار بدست آورید. و آنها را با خرده فروشی 55 دلار بفروشید. فروش خرده این کالا سود بالقوه بزرگی برای هر واحد آن به دنبال دارد. می توانید برای برای واردات آن از چین به صورت اقدام کرده و با قیمت رقابتی در بازار هدف خود بفروشید.

 

این محصول، نظافت شخصی و حرفه ای را آسان تر کرده است. همچنین منجر به افزایش تقاضا برای جعبه نظافت آقایان شده است. این مورد محبوب است زیرا استفاده از آن بسیار آسان است. می تواند سفرهای آقایان را به سالن های گران قیمت یا آرایشگاه ها کاهش دهد. شما می توانید این کالا را از عمده فروشی با قیمت 10.50 دلار بدست آورید. و آنها را با خرده فروشی 55 دلار بفروشید. فروش خرده این کالا سود بالقوه بزرگی برای هر واحد آن به دنبال دارد. می توانید برای برای واردات آن از چین به صورت اقدام کنید. و با قیمت رقابتی در بازار هدف خود بفروشید.

 

این محصول نظافت شخصی و حرفه ای را آسان تر کرده است. همچنین منجر به افزایش تقاضا برای محصولات نظافت شخصی مانند جعبه نظافت آقایان شده است. این مورد محبوب است زیرا استفاده از آن بسیار آسان است. می تواند سفرهای آقایان را به سالن های گران قیمت یا آرایشگاه ها کاهش دهد. شما می توانید این کالا را از عمده فروشی با قیمت 10.50 دلار بدست آورید. و آنها را با خرده فروشی 55 دلار بفروشید. فروش خرده این کالا سود بالقوه بزرگی برای هر واحد آن به دنبال دارد. می توانید برای برای واردات آن از چین به صورت اقدام کرده و با قیمت رقابتی در بازار هدف خود بفروشید.

 

لیست بالا به عنوان لیستی کلّی ارائه شده است. و می تواند برای کشورهای مختلف تاثیر متفاوتی داشته باشد. ما آن را براساس میزان صادرات از چین در نظر گرفته ایم. کسانیکه این متن را از کشورهای مختلف مطالعه می کنند باید براساس شرایط بازار مقصد سنجش لازم را انجام دهند.

 

ما در اینجا سعی داریم نحوه انتخاب محصول مناسب برای تجارت را به شما نشان دهیم. فوکوس ما در این قسمت بیشتر بر روی واردات از چین خواهد بود.

 

برای شروع تجارت با چین و علی الخصوص واردات از چین چه کارهایی باید انجام داد؟!

 

برای شروع تجارت با چین واردات از چین

 

 • آمار تجارت کشور خود را تجزیه و تحلیل کنید

برای شروع واردات، انتخاب محصول اوّلین مرحله است. برای واردات به کشور شما باید محصولات وارداتی به کشور را حسابی مطالعه و بررسی کنید. از طریق مطالعه بر روی آمار کالاهای وارداتی خواهید فهمید که کدام کالا در چه حجمی به کشور وارد و به فروش می رسد.

یکی از نهادهایی که برای این کار آمارهایی دارد، گمرک است. ولی با یک مطالعه میدانی در بازار هم می توانید کالاهای وارداتی از چین را آمارگیری کنید.

لزومی ندارد که تمامی کالاهای بازار را لیست کنید. ما در ابتدای بحث هم گفتیم: کالاهای سودده و کالاهای مورد علاقه تان.

کافی است تا این دو مورد را زیر نظر داشته و اقدام به تهیّه لیست کنید.

گاهی وقتها حتّی با یک جستجوی ساده در گوگل هم می توانید اطّلاعات کافی را به دست آورید. فقط کلید واژه جستجوی شما باید درست باشد. مثلا ده محصول برتر وارداتی از چین. حتما گوگل یک سری اطلاعاتی به شما خواهد داد. و همراه با آن لینکهای مرتبط را هم معرفی خواهد کرد.

 

هر کشوری مزایای خود را برای تولید محصول خاصّی دارد. و برای محصولات خاصّی هم توان تولید ندارد. پس هر کالایی را هم نمی توان از چین وارد کرد. شاید خود چین هم در آن زمینه واردکننده باشد.

توان تولید محصولات با عوامل مختلفی در ارتباط است:

 • سطح توسعه کشور.

 • آب و هوا. مثلا آناناس را باید از کشور گرمسیری خرید.

 • در دسترس بودن و کیفیت منابع طبیعی.

 • روابط تجاری-سیاسی و اقتصادی با سایر کشورها.

 • شرایط خاص و عدم تخصّص. مثلا کالاهای تخصّصی پزشکی. یا قطعات هواپیما و …

 

این تمایل وجود دارد که کشورهای در حال توسعه صادرکنندگان بزرگی از مواد اوّلیه خاص و کالاهای ارزان قیمت هستند. که به انرژی زیاد و هزینه کارگر پایین نیاز دارند. بیشتر کشورهای در حال توسعه به کشورهای توسعه یافته صادرات می کنند. دلیل این امر وجود نیروی کار ارزان تر در آن کشورهاست. همچنین مواد اولیه موجود در آن کشورها در کنار نیروی کار ارزان عامل مهمی برای افزایش آن توان هست. ولی این امر در زمینه کالاهای بسیار تخصّصی نیست. بلکه برای کالاهایی است که خیلی تخصّصی و حرفه ای نیستند.

به عنوان مثال تولید پوشاک و لباس ارزان قیمت در اروپا و آمریکا میسّر نیست. زیرا تولید آنها کشورهای در حال توسعه ارزانتر انجام می شود. و تولید آن در اروپا و آمریکا منطقی نیست.

یا مثلا نروژ کوهستانهای عظیم دارای سنگ آهن دارد. ولی به دلیل سختی استخراج آن از چین و هند وارد می کند.

پس همواره باید کالای مقرون به صرفه را انتخاب کرد. چه جهت صادرات و چه جهت واردات.

کشورهای در حال توسعه کارگر صفر زیاد دارند. کارگر صفر در کارخانه های معمولی و نیازمند کار خشن کار می کنند. در نتیجه تولیدات ارزان قیمت در کشورهای دارای نیروی کار ارزان بهتر پیدا می شوند. نیروی کار متخصّص و گران قیمت برای تولید کالای گران قیمت به کار گمارده می شود.

کشورهای در حال توسعه، واردکننده محصولات جدید و تکنولوژی نوین هستند. کشورهای توسعه یافته، واردکننده محصولات ارزان قیمت با تکنولوژی پائین هستند.

پس برای انتخاب کالای وارداتی، آمارها را تحلیل کرده و بعد انتخاب کنید. چین کشور در حال توسعه هست. در چین خیلی از کالاها یافت می شود. هم کالاهای نیازمند معادن. هم کالاهای نیازمند تکنولوژی متوسّط.

 

 • محصولاتی را انتخاب کنید که در آن تخصّص دارید

بعد از اینکه از واردات و صادرات کشور مطلع شدید. اکنون لیستی از محصولات را دارید. حالا نوبت بررسی لیست و انتخاب از بین آنهاست. کالاهایی که به دلتان نمی نشیند خط بزنید. کالاهایی که تخصصش را ندارید خط بزنید. یا اگر علاقمند شدید در موردش حسابی مطالعه کنید.

شروع تجارت با کالایی که به آن علمی ندارید ریسکی است. حتّی اگر حاشیه سود خوبی دارد. اگر اطلاعات کافی در موردش ندارید بعدا به مشکل می خورید. نمی توان تجارت را فقط به خاطر پول انجام داد. باید با محصولات یک ارتباط علمی و عاطفی هم داشته باشید.

اگر شور کافی برای آن کار را داشته باشید نتایج خوبی خواهید گرفت. ولی اگر از کار خود متنفّر باشید هرچند حاشیه سود خوبی داشته باشد دیر یا زود از آن خسته خواهید شد.

شما باید محصولات موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس نگاهی به تجربیات و تحصیلات گذشته و علایق خود بکنید. انتخاب خود را با معیارهایی که گفتم بسنجید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

 

 • محصول سودآوری را برای واردات از چبن انتخاب کنید

 

حالا سودآوری محصول را نیز باید بسنجید. باید از سود کافی بابت زمانی که صرفش می کنید و سرمایه ای که خواهید گذاشت برخوردار باشد. باید قیمت فروش محصول در بازار هدف را هم بسنجید. قیمت خرید و قیمت فروش را باهم مقایسه کنید. این را هم در نظر بگیرید که خرده فروش خواهید بود یا عمده فروش؟!

 

دلیل شکست خیلی از واردکنندگان تازه کار همین است:

آنها هیچ اطّلاعی از قیمت بازار هدف ندارند. فقط ویزا و بلیط چین را خرید کرده و محصولی را در بازار چین انتخاب و خرید و وارد می کنند. تازه اصل ماجرا بعد از ورود کالا اتّفاق می افتد!

 • بدون داشتن بازار هدف کالا را خرید می کنند.
 • بعد از ورود کالا احتمالا قیمت تمام شده از قیمت بازار بالاتر است.
 • یا تولید مشابه داخلی دارد. و قیمت داخلی ارزان تر از قیمت وارداتی است.
 • یا سر قولی که دوستش برای خرید داده بود جنس سفارش داده است. بعد از ورود کالا دوستش قیمت اعلامی را نمی پذیرد.
 • خرید خرد گرفته و قصد رقابت با واردکنندگان بزرگ را دارد.

همه این عوامل روی واردات شما تاثیر خواهند داشت. پس قبل از اقدام به خرید آمادگی لازم را کسب کنید.

اگر تازه کار هستید جنسهای بی ثبات را نخرید. برخی کالاها همواره در معرض تغییرات قیمت هستند. این کالاها کار افراد حرفه ای است. با تجربه چندین ساله خود به سرعت خریده و به سرعت می فروشند.

برای انتخاب محصولات مناسبتر برای واردات از چین، پیشنهاد می کنم عوامل زیر را هم در نظر داشته باشید:

 • از قیمت محصولات در کشور مبدا مطمئن شوید.
 • قیمت محصول در کشور مقصد را هم بسنجید.
 • از تمامی هزینه های حمل و نقل مطلع شوید.
 • هزینه گمرکی کالا را برآورد کنید.

 

 

 • آزمون کنترل کیفیت:

 

واردات از چین

 

کنترل کیفیت در هر تجارتی مهم است. بنابراین باید مکانیسمی برای کنترل کیفیت محصولات خود داشته باشید. با اطلاعات کافی واردات تجارت کالاها شوید. کنترل کیفیت را باید در محل کارخانه انجام دهید. پس از ورود کالا به کشور، کنترل کیفیت توسط شما فایده ای نخواهد داشت.

 

برخی دستورالعمل ها برای کنترل کیفیت:

 • علم کافی در مورد محصول داشته باشید. مواد اولیّه محصول را بشناسید. کالا را دقیق بررسی کنید.
 • یک شرکت بازرسی مستقر در چین به کار بگیرید تا کمک شما باشد. شرکتهای سورسینگ در چین گزینه مناسبی هستند. آنها اطلاعات و سابقه کافی برای این کار دارند.
 • توضیحات کامل محصول را در قرارداد خرید ذکر کنید.
 • در معامله بیش از حد چانه نزنید. سخت گیری زیاد در معامله احتمال کاهش کیفیت کالا را به دنبال دارد.

 

 • در مورد روش حمل و نقل کالا تصمیم گیری کنید:

 

برای واردات از چین

 

انواع مختلف روشهای حمل و نقل کالا از چین وجود دارد. انتخاب نوع حمل و نقل به ارزش کالا هم بستگی دارد. کالاهای با ارزش بالا بهتر است هوایی حمل شوند. دوره بازگشت سرمایه را کوتاهتر می کند. برای کالاهای سنگین و حجیم از روش دریایی استفاده کنید. این کار هزینه ها را کاهش خواهد داد.

 

روشهای حمل و نقل کالا از چین:

 1. برای ارسال سریع کالا از پست بین المللی استفاده کنید. این کار حدود یک هفته زمان خواهد برد تا نمونه به دست شما برسد.
 2. حمل و نقل هوایی با شرکت کارگو هوایی. در فاصله زمانی 7-10 روزه کالا به پورت شما خواهد رسید. بهترین راه برای صرفه جویی در زمان است.
 3. حمل و نقل دریایی با کانتینر. زمان زیادی می برد. هزینه خیلی مناسبی دارد. در کانتینرهای 20 فوت یا چهل فوت یا چهل فوت HQ. دوره زمانی حدود 20-30 روزه برای تحویل کالا لازم دارد.

در حالیکه منتظر رسیدن بار هستید، اسناد شامل: اینوویس، پکینگ لیست، بارنامه و سایر اسناد مربوط به بار را بررسی و آماده کنید. معمولا شرکتهای حمل و نقل لینک اینترنتی مربوطه را همراه با شماره پیگیری به شما می دهند تا بار خود را پیگیری کنید. مداوم بار خود را پیگیری کنید. با نماینده شرکت حمل و نقل خود در ارتباط بوده و پیگیر امور محموله خود باشید.

 

 • مقرّرات را دنبال کنید

 

واردات از چین

 

واردات به هر کشوری قوانین خاص خود را دارد. قوانین را دنبال کنید. اگر کالایی منع واردات دارد به دنبالش نروید. اگر جوازهای خاصی برای کالای شما نیاز است تهیّه کنید. قبل از رسیدن بار، مقدّمات ورود آن را آماده کنید.

 

موارد مهمّی که باید توجّه داشته باشید:

 • کالاها دارای HSCODE هستند. با استفاده از این کد می توانید استعلام های لازم را بگیرید.
 • هر کالایی نرخ عوارض خاصّ خود را دارد. ردیفهای کالایی مختلف را بررسی کرده و سعی کنید در زمینه های با عوارض کم فعالیت کنید.
 • داشتن کارت بازرگانی یکی از الزامات اصلی واردات از چین یا هر کشور دیگری است. در اسرع وقت کارت بازرگانی بگیرید. بدون کارت بازرگانی امکان ثبت سفارش وجود ندارد. تازه الان علاوه بر داشتن کارت بازرگانی الزام دیگری چون داشتن سابقه واردات هم وجود دارد.
 • علاوه بر اظهار ارزش توسط شما به گمرک، ارزیابان گمرک نیز قیمت گذاری را بر اساس سابقه ورود آن کالا به کشور انجام می دهند. از اظهار قیمت های خیلی ارزان پرهیز کنید. وگرنه با جریمه مواجه خواهید شد.

به یاد داشته باشید که واردات یا صادرات هر کالایی نیاز به الزاماتی خاص خود دارد. قبل از انجام تجارت ز اسناد لازم خبردار شوید. گواهینامه های لازم را دریافت کنید. تا در مرحله گمرکی به مشکل برنخورید.

پیشنهادات:

محصولات سودآور زیادی برای واردات از چین وجود دارد. با گذشت زمان فرصتهای نوین زیادی هم ایجاد می شود. با برنامه ریزی و استراتژی مناسب، خرده فروشان محصولات مناسب بازار خود را پیدا و عرضه می کنند. برای آشنایی با محصولات جدید پیشنهاد می کنم از محصولاتی که در فروشگاه سایت قرار می دهیم استفاده کنید. ما در بازار چین مستقر هستیم. محصولات نوین را انتخاب و قیمت پایه چین رادر وبسایتمان قرار می دهیم. شما اگر می خواهید آپدیت باشید قسمت انگلیسی یا فارسی وبسایت ما را پیگیری کنید. در قسمت انگلیسی تنوّع محصولات بسیار بالاتر هست. سعی داریم اکثر آنها را به فارسی نیز ترجمه کنیم.

هزینه سربار کالا نگرانی عمده واردکنندگان کالا هست. بنابراین بسیار مهم است که بهترین منبع را برای خرید انتتخاب کنید. بین تجّار رایج است که می گویند: “سعی کن در خرید سود کنی! در فروش رقیب زیاد است”. ما سعی داریم به عنوان یکی از شرکتهای ایرانی سورسینگ در چین همراه شما در این کار باشیم.

علی بابا بزرگترین بازار عمده فروشی جهان است. اکثر تولیدکنندگان در آن حضور دارند. ما سعی کردیم نحوه سورسینگ در چین را یاد دهیم. برای یادگیری نحوه صحیح سورسینگ در چین، لینک زیر را باز کنید:

نحوه صحیح سورسینگ یا کالایابی در چین

 

 

منو اصلی