واردات ماینر به مناطق آزاد

واردات ماینر به صورت مشروط به مناطق آزاد/تعرفه جدید واردات ماینر اعلام شد!

 

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران از این پس ارائه ثبت سفارش برای واردات ماینر (دستگاه های تولید رمزارز) به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی الزامی است.

مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به بخشنامه صادره در سال ۱۳۹۷ و مصوبه هیات وزیران در همان سال در خصوص فهرست ۳۲۴۳ ردیف تعرفه های کالایی گفت:

بر این اساس ورود این کالاها به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی نیاز به مجوز ثبت سفارش از وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشت و بالتبع گمرکات ورودی کشور از ردیف تعرفه های مذکور در مصوبه هیات وزیران از جمله ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰ در هنگام ترانزیت خارجی به مناطق ویژه و آزاد، ثبت سفارش مطالبه نمی کردند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۳۹۸ دستگاه های ماینر (دستگاه استخراج بیت کوین) نیز در ردیف تعرفه ای (۸۴۷۱۹۰۹۰ ) قابل طبقه بندی بودند که ورود ماینر به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیاز به ثبت سفارش نداشت، افزود:

اینک ردیف تعرفه انحصاری و مذکور (۸۴۷۱۹۰۲۰) در کتاب مقررات صادرات و واردات سال ۱۳۹۹ برای ماینرها تحت عنوان «دستگاه های استخراج رمز ارزها ( ماینر)» با مأخذ حقوق ورودی ۵ درصد ایجاد شده است که در این صورت، این ردیف تعرفه مشمول مفاد مصوبه هیأت وزیران و مصوبات اصلاحی آن برای عدم نیاز به ثبت سفارش برای ورود به مناطق ویژه و آزاد نیست.

معاون فنی گمرک ایران ادامه داد: براین اساس واردات ماینر به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی صرفاً با اخذ و ارائه مجوز ثبت سفارش و رعایت کامل مقررات باید انجام شود که در این خصوص دفتر واردات گمرک ایران بخشنامه لازم را در این خصوص صادر و به گمرکات کشور ابلاغ کرده است.

به گزارش ایسنا، در سال گذشته بعد از حواشی که در رابطه با واردات ماینر و استخراج بیت کوین و صدور مجوز برای آن وجود داشت، هیات وزیران طی مصوبه ای با استخراج فراورده های پردازشی رمزنگاری شده موافقت کرد و آن را به عنوان یک فعالیت صنعتی با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجاز دانست.

که بعد از آن بحث هایی در رابطه با واردات ماینرها مطرح و قرار بر این شد تا با طی فرآیند قانونی، واردات این کالاها مجاز باشد که برای سرزمین اصلی انجام ثبت سفارش و دریافت مجوز از سازمان های مربوطه الزامی بود اما ترانزیت این کالا به مناطق آزاد و ویژه، نیازی به ثبت سفارش نداشت.

منبع: گمرک نیوز

صنعت رمزارزها و ماینر به عنوان یک صنعت نوپا که جدیدا وارد رقابت با ارزهای کلاسیک و کاغذی شده به نظر می رسد که در آینده حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت. واردات ماینر یکی از زمینه هایی هست که مشتریان زیادی از خیلی از کشورهای دنیا را به کشور چین کشانده است.

همچنین خیلی از ایرانی ها نیز علاقمنده به ورود به این صنعت و استخراج ارزهای دیجیتالی مانند بیتکوین و اتریوم و لایتکوین و غیره هستند. ما در دفتر چین خودمان مشتریانی از کشورهای مختلف برای سورسینگ در چین داریم که یکی از این زمینه ها نیز زمینه دستگاههای استخراج ارز دیجیتال هست.

اگر شما نیز علاقمند به واردات ماینر از چین باشید و قابلیت اخذ مجوّزهای لازم برای استخراج رمزارزها را دارید، ما با کمال میل می توانیم همیار شما در این زمینه باشیم.

با توجه به شرایط کرونایی حاضر نیز، سفر به چین برای همه افراد میسّر نبوده و هر شخصی نیاز به یک نماینده در چین دارد که بتواند بدون سفر به چین و بدون حضور در چین خریدهای خود را انجام دهد. ما یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه ارائه خدمات بازرگانی در چین با یا بدون حضور مشتری در چین هستیم.

مقالات سایت

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی