سورسینگ در چین

به طور کلی واردات از چین شامل چند مرحله کار اساسی و تخصّصی هست که به شرح زیر می باشد:

 1. سورسینگ کالای موردنظر
 2. استعلام قیمت کالا.
 3. دریافت نمونه کالا جهت بررسی قبل از سفارش.
 4. مشخص نمودن تعداد، نوع و مقدار و طرز بسته بندی کالای وارداتی.
 5. بررسی تعرفه گمرکی کالا و شرایط ورود آن از گمرک و استانداردها و شرایط تخصی موردنیاز کالا جهت واردت
 6. براورد صفر تا صد هزینه واردات کالا از کارخانه تا درب انبار خویش قبل از سفارش تولید و محاسبه قیمت تمام شده کالا دست مشتری
 7. تامین بودجه جهت واردات کالا و بررسی راههای انتقال پول به چین
 8. قطعی کردن ترمین پرداخت وجه کالا با فروشنده
 9. مذاکره بر سر زمان لازم جهت تولید کالا و زمان شیپینگ کالا بعد از پیش پرداخت یا دپوزیت
 10. چک کردن اسناد مورد نیاز جهت حمل کالا
 11. ذکر تمامی شرایط موردنیازشما درپروفورما جهت بازرسی کالا طبق آن در روز تحویل کالا
 12. دریافت پروفورما یا پیش فاکتور
 13. ثبت سفارش کالا قبل از خرید و قبل از واردات
 14. دریافت ایران کد سایر مجوّزهای موردنیاز در صورت لزوم
 15. پرداخت پیش پرداخت سفارش طبق توافقات قبلی مذکور در پروفورما
 16. پیگیری و نظارت بر پروسه تولید کالا در صورت لزوم
 17. بازرسی تصادفی نمونه هایی از کالاهای تولید شده و مطابقت شرایطت کالای نهایی با نمونه کالا که قبلا دریافت کرده بودیم
 18. انجام هماهنگیهای لازم با شرکت حمل و نقل جهت حمل به موقع کالا
 19. پرداخت بالانس قرارداد و چک کردن تعداد و مقدار کالا با سفارشات و تحویل به شرکت حمل و نقل
 20. آماده نمودن تمامی اسناد مربوط به سفارش جهت ارائه  به ترخیصکار طبق نیازمندیهای قانونی هر کالا جهت واردات به کشور
 21. پرداخت حقوق و عوارض گمرکی
 22. حمل کالا به انبار

همواره بزرگترین دغدغه واردکنندگان، منبع یابی کالا یا همان سورسینگ هست. چرا که خیلی از این افراد دسترسی به چین نداشته و حین سفر به چین هم وقت کافی برای جستجوی منابع ندارند. در خیلی از موارد هم نحوه صحیح منبع یابی را بلد نیستند.

برای سورسینگ در چین راهها و روشهای مختلفی وجود دارد که ما در این وبسایت بهترین راهها و روشها را به شما نشان خواهیم داد.

چرا که تجارت با چین الان واقعیت انکارناپذیر عالم اقتصاد و تجارت جهانی هست و یادگیری نحوه صحیح کالایابی در چین ما را جلوتر خواهد انداخت.

امروزه بسیاری از مردم از سرتاسر دنیا برا این امر اعتقاد دارند که چین با پشت سر گذاشتن آمریکا، اقتصاد برتر جهان در قرن 21 خواهد بود. با وجود اینکه در سالهای اخیر هزینه های تولید در چین نیز افزایش یافته ولی همچنان بهترین کشور دنیا برای سورسینگ است. خیلی از خرده فروشان و حتی تاجران آمریکایی هم برای سورسینگ به چین آمده و محصولات موردنیاز خویش را تهیه و به بازار مصرف آمریکا ارائه می کنند.


سورسینگ در چین

 

 سورسینگ در چین انواع مختلفی دارد که در چند مقاله به صورت مفصّل توضیح داده ایم ولی باز در اینجا به صورت خلاصه توضیح خواهیم داد:

 • سورسینگ در چین ازطریق اینترنت

برای منبع یابی در چین یکی از بهترین و آسان ترین گزینه ها همواره جستجو از طریق اینترنت و استفاده از موتورهای جستجو مثل گوگل، بینگ و یاهو بوده است. همچنین بسیاری از کاربران از پلتفورم های چینی مثل علی بابا و گلوبال سورس و چند پلتفورم دیگر برای یافتن کالاهای موردنظر خود استفاده می کنند.

هر کدام از پلتفورم ها با فیلترکردن خصوصیاتی که تامین کننده دارد امکان انتخاب بهتر را برای شما فراهم می آورد. ما در مقاله های بعدی هر کدام از آنها را جداگانه بررسی کرده ایم.


سورسینگ در چین

با اینکه روش اینترنتی سورسینگ در چین یکی از آسان ترین و مقرون به صرفه ترین روشها برای سورسینگ در چین هست ولی همواره ریسک هایی هم دارد. برای از بین بردن این ریسکها باید یا خودمان به صورت حضوری از کارخانه ای که اینترنتی پیدا کرده بودیم بازدید کنیم و یا اینکه کسی را برای این کار در چین داشته باشیم.

 • فضای مجازی

فضای مجازی معمولا بستر خیلی مناسبی برای سورسینگ در چین و منبع یابی تامین کنندگان کالاهای چینی نیست. چرا که اکثر شبکه های مجازی از قبیل فیسبوک و اینستاگرام و غیره در چین فییلتر هستند و شرکتهای کمی در فضای مجازی اقدام به تبلیغات می کنند. پس با جستجوی کارخانه ها در فضای مجازی با تعداد کمی ازافرادا چینی در ارتباط خواهیم بود.

ولی پلتفورمهای چینی محل خوبی برای جستجوی اولیه تامین کنندگان کالا بوده و بعد از پیدا کردن افراد باید به صورت حضوری نیز مورد بررسی واقع شوند که این امر برای تمامی واردکنندگان میسّر نیست. بنابراین پیشنهاد من این است که با یکی از شرکتهای سورسینگ در چین مثل گروه ما در ارتباط بوده و از ایشان بخواهید تا با کمک تیم متخصّص چینی خود تامین کننده موردنظرتان را مورد بررسی قرار دهند.

سورسینگ در چین

شرکتهای سورسینگ در چین با دستمزد توافقی که از شما دریافت می کنند به عنوان نماینده شما در چین عمل کرده و همه بررسی های  لازم را از نظر کمّی و کیفی چه بر روی تولید کننده یا عمده فروش و چه بر روی کالای موردنظر شما انجام خواهند داد.

تجارت با چین مراحلی را دارد که ما قصد داریم همه مراحل کار را به صورت قدم به قدم به شما آموزش دهیم.

ما با افراد و تیم تخصّصی حاضر در چین، کالاهای موردنیاز شما در شهرهای مختلف را در اسرع وقت منبع یابی کرده وبه شما معرفی می کنیم تا معامله ای ضرربخش نداشته باشید.

پس با پشت سر گذاشتن اوّلین مرحله از تجارت با چین وارد مرحله بعدی می شویم که همانا استعلام قیمت کالا هست. برای استعلام قیمت کالا نیاز هست که تعداد موردنیاز کالا و خصوصیات و ویژگیهایی که برای سفارش کالای موردنظر لازم داریم را لیست کرده و با فروشنده در میان بگذاریم.

گاها برخی دوستان و مشتریان بدون اینکه تخصصی در زمینه یک کالا داشته باشند وارد تجارتی می شوند و هنگام استعلام قیمت کالا از فروشنده خارجی، فروشنده به راحتی پی می برد که طرف مقابل فردی حرفه ای نیست و بنابراین احتمال اینکه اطلاعات لازم و کافی را با هم طی نکنند وجود داشته و متعاقب آن دردسرهایی را به دنبال می آورد.

سورسینگ در چین

 • مرحله بعدی کار سورسینگ در چین، درخواست سمپل از کالاهای موردنظر هست. توجّه داشته باشید که در حد امکان قبل از هر خریدی نمونه آن کالا را از کارخانه تهیّه کرده و سفارش خویش را دقیقا بر مبنای همان نمونه دریافتی تنظیم کنید. فقط به عکس و فیلم نمونه اکتفا نکنید.

سورسینگ در چین

پس از دریافت نمونه کالا و بررسی آن اولین قدم این هست که تعداد و مقدار و نوع بسته بندی مدّنظر خود را مشخص کنید و در توضیات پروفورما وارد کنید که جنسهای شما باید این خصوصیات را داشته باشند.

در خرید از چین و سورسینگ در چین باید به کوچکترین جزئیات هم توجه داشته باشید. هر چقدر سخت گیرتر باشید نتایج بهتری را دریافت خواهید کرد. فروشندگان چینی به هر نحو ممکن سعی بر این دارند که مشتری را گرفته و حفظش کنند. پس همه نیازمندیهای خود را به دقت کافی در پروفورما بنویسید و در مراحل بعدی نیز طبق همین سند اولیه جلو بروید.

سورسینگ در چین

با توجه به شرایط خاصی که برای واردات و کالاهای وارداتی درایران وجود دارد، همیشه  باید حساسیت بسیار بالایی را برای امور گمرکی کالا قائل بود و قبل از خرید تمهیدات لازم را اندیشید.

با آمادگی کامل در قبال قوانین واردات به ایران دیگر دغدغه مسائل بعدی را نخواهید داشت. توصیه ما به شما محاسبه و تخمین هزینه ها قبل از خرید هست. ممکن است بدون اطلاع از محدودیت و منع واردات برخی کالاها و سرمایه گذاری کلان جهت وارداتشان با مشلات جدّی رو به رو شوید.

کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره های رایگان به شما جهت واردات از چین هستند. قبل از خرید کالا با ما در ارتباط باشید تا با استناد به قوانین و مقررات گمرکی و بخشنامه های گمرک ایران شما را راهنمایی کنیم.

سورسینگ در چین

پس از برآورد هزینه خرید و هزینه ترانزیت و ترخیص کالا باید بودجه لازم برای این کار را کنار گذاشته و ترمین های پرداخت را نیز با کارخانه تولید کننده هماهنگ کرد تا یعدا اختلافی در حسابها پیش نیاید.

ترمین پرداخت برای ایرانیها بیشتر به صورت نقدی بوده و چینی ها قبول نمیکنن که با ما به صورت اعتباری کار کنند. در مقاله جداگانه ای تمام انواع روش های پرداخت را توضیح خواهیم داد. فعلا روی سورسینگ در چین فوکوس می کنیم. ریز به ریز هر بحث را هم در مطالب جداگانه ای ارائه خواهیم داد.

سورسینگ در چین

یکی از اطلاعات مهمّی که همواره باید قبل از سفارش کالا با فروشنده قطعی کنید زمان لازم برای تولید کالای شما هست حتما باید با تمام جزئیات مربوطه در پروفورما درج شده و در زمان مقرّر تحویل بگیرید. اگر هم .تاخیری قرار است صورت بگیرد فروشنده حتما باید با شما هماهنگیهای لازم را انجام دهد.

 

سورسینگ در چین

سورسینگ در چین همان طور که در این مقاله هم مطالعه فرمودید، راهها و روشهای خاص خود را دارد که همه آنها باید طبق روال انجام شود. معامله با چین و چینی و سورسینگ در چین حتّی اگر چندین سال است که این کار را انجام می دهید همواره باید مثل آوّلین باری باشد که دارید وارد معامله با آن شرکت می شوید. هان قدر حسّاس باید بود و جدّی.

گروه بازرگانی اوجال به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه سورسینگ در چین و انجام امور کالایابی در چین، آمادگی لازم برای همراهی با شما در صفر تا صد واردات از چین را دارد. سورسینگ در چین، تخصّص ماست.

 

منو اصلی