گسترش جنگ تجاری آمریکا و چین در ابعاد مختلف

گسترش جنگ تجاری آمریکا و چین در ابعاد مختلف

 

در پی گسترش روزافزون جنگ تجاری بین آمریکا و چین، برخی از منابع خبری از احتمال اعمال ممنوعیت بر روی فعالیت اپلیکیشن های پرداخت چینی نظیر “علی ‌پی” و “وی‌چت پی” خبر داده‌اند.

آمریکایی‌ها ادعا کرده‌اند این اپلیکیشن‌ها باعث نگرانی امنیتی هستند و آن ها اطلاعات کاربران خود را در اختیار مقامات چینی قرار می‌دهند.

ممکن است این اپلیکیشن‌ها با ممنوعیت‌های مشابه “وی‌چت” و “تیک‌تاک” مواجه شوند یا به طور کامل در فهرست تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار گیرند. و در واقع بخشی از برنامه آمریکا در جنگ تجاری با چین شوند.

“علی ‌پی” و “وی‌چت پی” سلطه بالایی در بازار پرداخت داخلی چین دارند و تقریبا از هر پنج تراکنش موبایلی در چین، چهار تراکنش به وسیله این اپلیکیشن‌ها صورت می‌گیرد.

در صورتی که این دو برنامه توسط آمریکا تحریم شوند، پرداخت‌های دلاری با استفاده از این دو برنامه دچار اختلالات جدی می‌شود.

با افزایش شمار گردشگران چینی در شرق آسیا، اروپا و آمریکا، میزان استفاده از این برنامه‌ها در خارج از چین به سرعت رو به افزایش است و این برنامه‌ها می‌توانند به طور مستقیم از جهانی شدن یوان حمایت کنند.

 

منبع: china

 

حال سؤالاتی که در اینجا برای من مطرح است: به نظر شما با گسترش جنگ تجاری آمریکا و چین چه اتفاقاتی در انتظار اقتصاد و تجارت جهانی هست؟

اگر آمریکا شروع به اعمال تحریم بر شرکتهای چینی بکند چه تاثیری بر تجارت ما با چین خواهد داشت؟

اگر سر آمریکا بر جنگ تجاری با چین گرم شود، ایرانیان باز هم باید انتظار تحریمهای بیشتر داشته باشند؟

 

در پی گسترش روزافزون جنگ تجاری بین آمریکا و چین، برخی از منابع خبری از احتمال اعمال ممنوعیت بر روی فعالیت اپلیکیشن های پرداخت چینی نظیر "علی ‌پی" و "وی‌چت پی" خبر داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

منو اصلی